polska: Rekolekcje wielkopostne duchowieństwa dekanatu gdańskiego

Rekolekcje wielkopostne duchowieństwa dekanatu gdańskiego

ks. Radosław Kondraciuk, 18 kwietnia 2016

W środę 13 kwietnia w gdańskiej cerkwi odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu gdańskiego. Jest to najmniejszy dekanat diecezji białostocko-gdańskiej, który skupia pięciu kapłanów i sześć świątyń. Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów przewodniczył ks. mitrat Jerzy Senejko, spowiednik kapłanów dekanatu gdańskiego oraz najdłużej służący kapłan na Mazurach.

Stało się już tradycją, że w czasie rekolekcji duchowieństwa dekanatu do sakramentu spowiedzi i Eucharystii przystępują liczni wierni. Tak też było tego dnia, mimo iż Liturgia była sprawowana w środku tygodnia.

Po zakończeniu nabożeństwa ks. Jerzy zwrócił się do wiernych przypominając, że znajdujemy się w okresie Wielkiego Postu i nasze życie powinno być skupione wokół Cerkwi, szczególnie na terenach parafii diasporalnych. Wszyscy kapłani udali się na posiłek, przy którym mogli porozmawiać o problemach i radościach, które są w ich parafiach. Była to jedna z nielicznych takich okazji, gdyż najbliższe parafie znajdują się w odległości ok. 40 km.