świat: Kolejne 1000 dzieci zostało ochrzczonych przez Patriarchę Gruzji Eliasza

Kolejne 1000 dzieci zostało ochrzczonych przez Patriarchę Gruzji Eliasza

tłum. Elżbieta Dulko , 26 kwietnia 2018

Gruzini znów wyrazili swoją wielką miłość i zaufanie do Jego Świątobliwości Eliasza II Patriarchy Gruzji, przynosząc do Chrztu ponad 1000 dzieci, które stały się Jego dziećmi chrzestnymi.

Ten 53. masowy Chrzest odbył się w niedzielę w Katedrze Świętej Trójcy w Tbilisi, gdzie ponad 1000 dusz zostało zjednoczonych z Chrystusem, podaje oficjalny serwis internetowy Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej.

Po sakramencie każde dziecko otrzymało krzyżyk, certyfikat chrztu i kopię patriarszego listu paschalnego.

Jego Świątobliwość, najbardziej zaufany człowiek Gruzji, zwrócił się do wiernych ze słowami „Niech Bóg ochrania moje dzieci chrzestne, niech Bóg ochrania ich rodziców i rodzeństwo. Boże, pobłogosław wszystkich w Gruzji.”

Poprzedni masowy Chrzest odbył się 21 stycznia br. i uczestniczyło w nim 708 dzieci. Po niedzielnym Chrzcie Jego Świątobliwość ma ok. 35 tys. dzieci chrzestnych.

Organizując pierwszy masowy Chrzest w 2008 r., Patriarcha Eliasz rozpoczął swoją pomoc w poprawie tragicznej sytuacji demograficznej w Gruzji, spowodowaną przez posowiecki odsetek aborcji. Masowe Chrzty odbywają się cztery razy w roku. Zwierzchnik Cerkwi osobiście udziela sakramentu i staje się ojcem chrzestnym każdego trzeciego i kolejnego dziecka prawosławnych małżeństw.

Zgodnie z ostatnimi statystykami, populacja Gruzji wynosi 3 718 200 osób. Według Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Działań Ludnościowych (UNFPA) do 2050 r. populacja może zmniejszyć się do 2 985 000 osób.

na podstawie: orthochristian.com 
fot. za: patriarchate.ge