Rekolekcje duchowieństwa diecezji łódzko-poznańskiej

ks. Jakub Dmitruk, 12 kwietnia 2016

W sobotę 9 kwietnia w cerkwi pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu odbyły się rekolekcje wielkopostne duchowieństwa diecezji łódzko-poznańskiej.

Boskiej Liturgii św. Jana Złotoustego przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Szymon w asyście: ks. Mirosława Drabiuka, ks. Sergiusza Dziewiatowskiego, ks. Mikołaja Hajduczeni, ks. Eugeniusza Fiedorczuka, ks. Mirosława Antosiuka, proboszcza kaliskiej parafii i ks. Mariana Radziwona. Przed nabożeństwem duchowni diecezji i wierni kaliskiej parafii przystąpili do sakramentu spowiedzi.

Na początku do wiernych zwrócił się władyka Szymon. W swych słowach wyjaśnił, jak ogromne znaczenie ma uczestnictwo w nabożeństwach, a przede wszystkim w życiu sakramentalnym tj. spowiedzi i Eucharystii. W związku z tym, iż do cerkwi przybywają wierni zza wschodniej granicy, Jego Eminencja przypomniał, że nieważne jak daleko znajdujemy się od domu, najważniejsze jest to, aby wszędzie odnaleźć Dom Boży, jakim jest Cerkiew.

Po Liturgii arcybiskup Szymon pozdrowił duchownych i wiernych z przyjęciem Eucharystii, jak też życzył wszystkim dużo sił duchowych oraz radosnych duchowych przeżyć w święto Paschy.
W tym dniu także miała miejsce uroczystość odznaczenia orderem II stopnia św. równej apostołom Marii Magdaleny „za prace dla dobra Cerkwi”, starosty i wiernego przyjaciela parafii w Kaliszu Michała Michaleva.