polska: Rekolekcje dla dzieci w Supraślu

Rekolekcje dla dzieci w Supraślu

Mikołaj Onoszko, 23 marca 2018

We wtorek 20 marca, w dniu pamięci świętych Czterdziestu Męczenników, w Monasterze w Supraślu, odbyły się rekolekcje dla uczniów szkół znajdujących się na terenie parafii – Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodniczkach.

Uczniowie z obu szkół pod opieką katechetów przybyli na miejsce o godzinie 7:20, po czym udali się w stronę cerkwi św. Jana Teologa. Liturgia tego dnia była niezwykła, ponieważ wszystkie psalmy, fragmenty Księgi Rodzaju, Przysłów, Listu apostolskiego i modlitwy przed Eucharystią czytane były przez młodzież – od klasy II szkoły podstawowej po III klasę gimnazjum. Uczniowie obu szkół przez tydzień przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia. Większość chłopców przysługiwała także w ołtarzu. Uczestnicy rekolekcji spowiadali się, aby później przystąpić do sakramentu Pryczastija.

Po zakończeniu Liturgii dzieci i młodzież pozdrowił biskup supraski Andrzej, który w swoim słowie nawiązał do sprawowanej w tym dniu pamięci Czterdziestu świętych Męczenników. Zakończeniem rekolekcji było specjalne śniadanie przygotowane w sali parafialnej, które dla wielu osób stało się dużym zaskoczeniem. Uczniowie wrócili do szkoły, ale byli smutni że rekolekcje nie mogły potrwać dłużej.

Wkrótce relacja z rekolekcji na antenie Radia Orthodoxia

Fot. Autor