Podążaj za Chrystusem

tłum. Natalia Walicka, 05 kwietnia 2016

Gdy Jezus odchodził stamtąd, zobaczył człowieka imieniem Mateusz, siedzącego przy stole celnym i zwrócił się do niego: chodź za Mną. (Mt 9, 9)

Także do nas Zbawiciel zwraca się z tym zawołaniem: „Chodź za Mną”. Znajduje nas, gdziekolwiek byśmy się znajdowali, Swoim głosem brzmiąc w głębinach naszego sumienia. Pozostaje nam tylko odpowiedzieć na to przyzwanie. Chrystus mówi „chodź za Mną”, po wąskiej drodze pokornego [człowieka] i [spłacenia przez niego] czasem ciężkich długów. Idź w odpowiedzi na ten Boski głos i na głos swojego sumienia, poświęć się jedynemu świętemu celowi i w dążeniu do osiągnięcia go, podążaj za Bogiem!

Idź, nie zostawiając swojego codziennego trudu; idź za Nim w uległości, pokorze i miłości, w miłości do bliźniego, w służeniu mu. Idź twardo, bez wahania, zapominając o sobie, oddając się w pełni Boskiemu przyzwaniu. Nie zostawaj w tyle, nie oglądaj się za siebie „nie bój się niczego, co będziesz musiał przecierpieć” (Ap 2,10). Idź ręka w rękę ze wzgardzonymi i małymi. Weź na siebie cały trud idąc naprzód zdecydowanymi krokami, rzucając wokół siebie nieśmiertelne nasiona dobra, które dojrzeją w swoim czasie, a ich owoce zbierzesz w wieczności. Tylko podążaj za Nim, idź – „patrząc na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala” (Hbr 12,2).

Za: Каждый день-подарок Божий. День за днем. Дневник православного священника. Москва Сибирская Благозвонница 2014.

Z języka rosyjskiego tłumaczyła Natalia Walicka,
korekta językowa Katarzyna Draniewicz.