polska: Kolonie w Cieplicach 2017

Kolonie w Cieplicach 2017

ks. Marek Kiślak, 31 sierpnia 2017

W dniach 29.07-12.08 br. odbyły się organizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana w Cieplicach kolonie diecezji wrocławsko-szczecińskiej. W tegorocznym wypoczynku udział wzięło 46 osób, dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat.

Uczestnicy tradycyjnie zdobyli Zamek Chojnik, najwyższe szczyty Karkonoszy: Śnieżkę i Szrenicę. Skorzystali także z atrakcji, jakie zapewniają Termy Cieplickie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja pszczelarza  Andrzeja Worowca o życiu i efektach pracy pszczół. Umiejętności współpracy w grupie, dzieci doskonaliły na spływie pontonowym po rzece Bóbr, co niewątpliwie pozwoliło poczuć smak przygody i adrenalinę. Poza tym dzieci uczestniczyły w wielu zorganizowanych grach, konkursach i zabawach, a także w spektaklu teatralnym.

Odpowiedzialność za aktywnie i twórczo spędzony czas wzięła na siebie Anna Demczuk, która wraz ze współpracownikami stanęła na wysokości zadania, za co serdecznie dziękujemy!

Wypoczynek był dofinansowany przez Fundację św. Stefana, ze środków przekazanych z tytułu 1% podatku od osób fizycznych.

Po raz kolejny kolonie cieszyły się dużą frekwencją. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i mamy nadzieję, że czas spędzony w Domu św. Stefana będzie źródłem dobrych wspomnień do kolejnych wakacji.