polska: Łódź: wernisaż wystawy "Kolory prawosławia. Polska"

Łódź: wernisaż wystawy "Kolory prawosławia. Polska"

Anna Dunikowska-Dmitruk, 29 marca 2016

W Łodzi 23 marca 2016 roku o godz. 18:00 w Oddziale Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Kolory Prawosławia. Polska”.

Wernisaż rozpoczął się przemówieniem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Szymona. W czasie otwarcia można było usłyszeć Katedralny Chór św. Aleksandra Newskiego pod dyrekcją Adama Tomaszewskiego. Wystawa zdjęć pochodzących z serwisu OrthPhoto przygotowana została we współpracy z Oddziałem Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi oraz Stowarzyszeniem Bractwo Prawosławne św. Cyryla i Metodego, koło terenowe w Łodzi.

Wystawa „Kolory Prawosławia. Polska” jest prezentacją zdjęć ukazujących bogactwo i różnorodność tradycji prawosławnej na polskich ziemiach. Autorzy zdjęć to zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotograficy. Pomysłodawcą przygotowania ekspozycji i koordynatorem projektu jest Aleksander Wasyluk związany z serwisem internetowym poświęconym prawosławnemu chrześcijaństwu w fotografii - OrthPhoto.net. Ekspozycja do tej pory była kilkukrotnie prezentowana w Polsce oraz w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, wszędzie wzbudzała duże zainteresowanie.

Zdjęcia będzie można oglądać do 17 maja 2016 roku. Więcej o wystawie można przeczytać tutaj. Wstęp bezpłatny.