polska: Modlitewne spotkanie maturzystów na Świętej Górze Grabarce

Modlitewne spotkanie maturzystów na Świętej Górze Grabarce

Maciej Owsiejczuk, 26 marca 2016

Trwa kolejne, zorganizowane przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej, modlitewne spotkanie maturzystów na Świętej Górze Grabarce. W tym roku o powodzenie na maturze modli się około 100 maturzystów.

Czas przed maturą płynie niesamowicie szybko. W szkole wymaga się od uczniów coraz więcej, przez co mniejszą uwagę przywiązują oni do codziennych czynności. To trzydniowe spotkanie - trwające od 25 do 27 marca - daje im możliwość odpoczynku, chwilowego oderwania się od tego, co ich czeka za niecałe dwa miesiące, ale przede wszystkim maturzyści dostają czas, który spędzą na modlitwie. To dzięki niej uzyskują wsparcie duchowe, wiarę i nadzieję na pomyślnie zdane egzaminy.

W pierwszym dniu na Grabarkę przybyło ok. 100 maturzystów. Po nabożeństwach wieczornych i wspólnej kolacji wszyscy udali się na spotkanie z opiekunami duchowymi, którzy odpowiadali na nurtujące pytania maturzystów. Drugiego dnia mieli możliwość przystąpienia do Świętej Eucharystii, czas na wyciszenie się podczas modlitwy oraz prac na rzecz monasteru.

Po nabożeństwach wieczornych zostanie poświęcony krzyż w intencji tegorocznych maturzystów. Jutro ostatni dzień modlitewnego spotkania.

Fot. za: http://www.grabarka.pl/dzieje-swietej-gory/krzyze.html