Zbiórka żywności w ELEOS

Krystyna Czaban, 24 marca 2016

Eleos Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej po raz kolejny przyłączył się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Banków Żywności. W dniach 11-12 marca 2016 r. w wyznaczonych sklepach na terenie Białegostoku wolontariusze, podopieczni placówek wsparcia dziennego oraz ich opiekunowie zbierali produkty spożywcze o długim terminie przydatności.

Do specjalnie oznaczonych koszy można było włożyć, mąkę, mleko, makaron, olej konserwy. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którzy przekazali zakupione artykuły spożywcze, najbardziej potrzebującym udało się zebrać 1000 kg darów. Żywność trafi do osób potrzebujących, ubogich, bezdomnych i rodzin wielodzietnych w formie paczek świątecznych.

Szczególne wyrazy uznania należą się wolontariuszom, zarówno lokalnym, jak i zagranicznym, realizującym w Ośrodku ELEOS projekt wolontariatu międzynarodowego w ramach programu Erasmus+ dotowanego przez Komisję Europejską. Dużo zaangażowania i bezinteresownej pomocy wykazali także wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Białymstoku wraz z katechetką Krystyną Oniszczuk, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Białymstoku wraz z ich opiekunem Markiem Tofilukiem oraz harcerze z 50. Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Amangarij”.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za dobre serce.