polska: Lista laureatów hajnowskiego festiwalu
kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Lista laureatów hajnowskiego festiwalu

14 maja 2017

Protokół z posiedzenia Jury Jubileuszowego XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – Hajnówka 2017

W dniu 12.05.2017 r. Jury w składzie:
Prof. dr hab. Włodzimierz Wołosiuk - Przewodniczący
Ks. dr Alexandrel Barnea
Aleksandr Brandaws
Ireneusz Ławreszuk
Prof. dr. Hab. Grzegorz Pecka
Prof. Michaił Driniewskij
Ks. Protodiakon Bazyli Dubec
Wiaczesław Bojko
Alexander Łojko


Po przesłuchaniu występów 25 chórów w ciągu trzech dni, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


W kategorii chórów parafialnych wiejskich:

Pierwszego miejsca nie przyznano.

II miejsce – Chór Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Orzeszkowie (Polska)

III miejsce – Chór Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcie NMP w Zabłudowie (Polska)


W kategorii chórów parafialnych miejskich:

I miejsce – Arcybiskupi Chór Soboru Św. Ducha z Mińska

II miejsce – Zespół Wokalny Cantus Delicium

III miejsce ex-aequo
– Katedralny Chór Parafii Prawosławnej pw. Świętej Trójcy w Hajnówce
- Chór Rodzinny Parafii Przymonasterskiej Zaśnięcia NMP i ap. Jana Teologa w Supraślu

Wyróżnienie ex-aequo:

- Chór Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcia NMP w Bielsku Podlaskim
- Zespół „Woskliknowienije”


W kategorii chórów dziecięco – młodzieżowych:

I miejsce – Chór Państwowej Mogilewskiej Szkoły Sztuk,

II miejsce – Chór Dziecięcy Soboru Św. Trójcy w Hajnówce,

III miejsce - Dziecięcy Chór „Szyszkin lies” Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,


W kategorii chórów innych:

I miejsce – Chór Duchowieństwa Diecezji Grodzieńskiej

II miejsce ex-aequo
- Chór Chabry
- Zespół wokalny „Mnohaja Leta”

Wyróżnienie ex-aequo
- Chór „Wozrożdienije”
- Kameralny Chór Żeński im Św. Lidii


Nagrode specjalną w kategorii chórów innych otrzymuje: Quartet Enseamble QuattroVoce


W kategorii chórów akademickich:

I miejsce - Chór Cantabile ( Ukraina)

Drugiego miejsca nie przyznano.

III miejsce – Zespół Wokalny „muzyka.cerkiew.pl”


Grand Prix otrzymuje Męski Chór Metropolita Losif Naniescu



Ponadto Jury przyznało indywidualne nagrody:


Wladislaw Wituszko (za wykonanie partii solowej)
Julita Korch (za wykonanie partii solowej)
Adam Tomaszewski (za wykonanie partii solowej)
Dyrygentka Mirosława Tichoniuk

za: www.festiwal.cerkiew.pl