polska: Uroczystość w Stanisławowie
kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Uroczystość w Stanisławowie

ks. Andrzej Bołbot, 08 maja 2017

Trzecia niedziela po Passze, kiedy Cerkiew uroczyście wspomina Święte Niewiasty Niosące Wonności, w sposób szczególny obchodzona jest w parafii św. Aleksandry w Stanisławowie. Upamiętnia to dokonane przed rokiem właśnie w dniu tego święta poświęcenie stanisławowskiej cerkwi po kapitalnym remoncie.

Z błogosławieństwa Jego Eminencji metropolity Sawy, świątecznym uroczystościom przewodniczył biskup siemiatycki Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy, w asyście duchowieństwa przybyłego z Warszawy: ks. protoprezbitera Anatola Szydłowskiego, ks. mitrata Eugeniusza Bójko, ks. prot. Artura Aleksiejuka, ks. Łukasza Goduna, ks. protodiakona Jerzego Dmitruka i ks. protodiakona Andrzeja Dawidziuka, jak również ks. prot. Eliasza Tarasewicza z Płocka i miejscowych kapłanów: proboszcza ks. prot. Andrzeja Bołbota, o. ihumena Rafaela (Żuka) i ks. prot. Stefana Urbanowicza.

W uroczystej św. Liturgii uczestniczyli parafianie, podopieczni miejscowego Prawosławnego Domu Opieki „Betania” oraz pielgrzymi z Warszawy. Pięknie śpiewał chór parafialny ze Stanisławowa, złożony z młodzieży i dzieci, pod dyrekcją Justyny Warszyckiej. Świąteczne uroczystości zakończyły się procesją.

Fot. Andrzej Gorełow, Aleksandra Bahir

Za: www.orthodox.pl