Nowe serce

tłum. Anna Kindziuk, 24 kwietnia 2017

Dam im serce zdolne do poznania Mnie, że Ja jestem Pan. (Jr 24, 7)

Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa.
(Ps 140,4)

Skłoń moje serce ku bojaźni Twojego imienia!
(Ps 85,11)

Ten, który szczerze dąży do doskonałości, nie dowierza swemu sercu, które z natury jest chytre i wadliwe. Z tego powodu zwracamy się do Boga z prośbą, by ofiarował nam nowe serce. I Bóg, który ma moc by wszystko przemienić i odnowić, chce również zmienić serce ludzkie poprzez podporządkowanie go Sobie. Chrystus obiecał przyjść i zamieszkać w sercu człowieka; jednakże jak może to uczynić w sercu wadliwym, które nie przeobraziło się jeszcze przez Jego Świętego Ducha?

Sam Chrystus przystąpił do naprawy i upiększenia mieszkania przed „wprowadzeniem się do niego”, dlatego tez możemy i przede wszystkim powinniśmy, z nadzieją zwrócić się do Niego z gorliwą modlitwą prosząc, by ofiarował On nam „nowe serce i duch nowy”.

Obietnice Boże zostały objawione na długo przed naszymi prośbami o ich wypełnienie, minęło ponad 2 tysiące lat od momentu, kiedy Bóg wypowiedział Swoje święte słowa, które jest gotów wypełnić w każdej chwili, wystarczy się tylko do Niego zwrócić. Nie słabnijmy więc w naszej modlitwie o nowe serce aż do momentu, kiedy nie poczujemy Jego w sobie i nie pozbędziemy się dawnego, wadliwego serca.

za: Каждый день - подарок Божий. День за днем. Дневник православного священника. Москва Сибирская Благозвонница 2014

Fot. Adrian Kazimiruk, za: orthphoto.net