Uroczystości świąteczne w Bielsku Podlaskim

Krzysztof Szeremeta, 20 kwietnia 2017

Dnia 18 kwietnia 2017 roku, trzeciego dnia Święta Paschy uroczystościom świątecznym w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim przewodniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski wraz z licznie przybyłym duchowieństwem.

Hierarchę kwiatami i ciepłymi słowami powitali burmistrz miasta, dzieci i młodzież, starosta cerkwi i proboszcz parafii. O godzinie 10 rozpoczęła się Św. Boska Liturgii, na której podczas małego wejścia Metropolita z okazji Święta Paschy nagrodził duchownych nagrodami. Po Ewangelii Jego Eminencja wygłosił kazanie, w którym podkreślił jak ważna jest wiara w życiu człowieka nawiązując do Zmartwychwstania Chrystusa i wyszczególniając to, iż gdyby nie Zmartwychwstanie nasza wiara byłaby daremna. Władyka w swoim słowie skierowanym do wiernych zaznaczył również to, że w dzisiejszych czasach pomimo kryzysu wiary i trudności jakie spotykają człowieka w życiu prawosławie pomaga umacniać się w wierze i właśnie Święto Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa utwierdza naszą wiarę.

Po Św. Liturgii odbył się krestnyj chod na zakończenie, którego Metropolita wręczył Ordery Św. Rów. Ap. Marii Magdaleny III stopnia oraz listy pochwalne zasłużonym parafianom, którzy przyczynili się do remontu świątyni i nieustanie pomagają w życiu liturgicznym parafii. W słowie kończącym świąteczne uroczystości władyka podziękował proboszczowi i wiernym za pracę i trud włożony w odnowienie cerkwi.

za: www.orthodox.pl