polska: Kolejny sukces spektaklu "Czas wspomnieć Topilec"

Kolejny sukces spektaklu "Czas wspomnieć Topilec"

Dominika Błahuszewska, 22 marca 2016

II miejsce na V spotkaniach teatralnych "Zwierciadła" to kolejny po Grand Prix na XX Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży sukces przedstawienia "Czas wspomnieć Topilec". Jedna z aktorek, Dominika Błahuszewska została wyróżniona za grę aktorską i wyrazistość przekazu scenicznego i śpiewu.

Podlaskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła" są festiwalem teatralnym, którego główną ideą jest hasło "młodzi dla młodych". Oznacza to, że za całą organizację przedsięwzięcia odpowiadają ludzie w wieku 16-20 lat. Główne założenie tegorocznej edycji, która miała miejsce w dniach 16-17 marca, to skupienie w jednym miejscu (VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku) wszystkich miłośników sztuk teatralnych.

Spektakl „Czas wspomnień Topilec” powstał w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego „ZaTopieni w historii”, którego celem było zintegrowanie lokalnej społeczności parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu i utrwalenie wspomnień najstarszych mieszkańców tej okolicy. Autorką i koordynatorem projektu była Anna Kołosow-Ostapczuk, a pomysłodawcą o. Jarosław Jóźwik, proboszcz parafii. Niewątpliwym atutem projektu było to, iż młodzież mogła pracować i zdobywać doświadczenie i wiedzę od profesjonalnych twórców i artystów. Za przygotowanie wokalne odpowiedzialna była Julita Charytoniuk, warsztaty plastyczne - Aleksandra Czerniawska, warsztaty teatralne i reżyserię - Katarzyna Siergiej, scenariusz i reżyseria - Anna Kołosow-Ostapczuk.