polska: Redakcja cerkiew.pl – czas na zmiany
kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Redakcja cerkiew.pl – czas na zmiany

Aleksander Wasyluk, 07 kwietnia 2017

Serwis cerkiew.pl powstał i stale funkcjonuje dzięki zaangażowaniu grupy wolontariuszy. To oni kosztem czasu wolnego, czy też poświęconego rodzinie, szkole i pracy, tworzą portal ku duchowemu rozwojowi i promocji aktywności cerkiewnej.

Miałem przyjemność zakładać ten serwis, koordynować go przez pierwsze dwa lata oraz po przerwie ponownie robić to przez ostatnie 5 lat. W tym czasie zrealizowaliśmy wiele interesujących projektów i przez redakcję przewinęło się wielu zdolnych redaktorów. Ponieważ przez całe życie człowiek dojrzewa, a osiągnięte cele wytyczają nowe, częstokroć jakże odmienne, to nadszedł najwyższy czas na zmianę. Nie rezygnuję z dalszych działań na rzecz Cerkwi, nadal prowadzić będę serwis OrtPhoto i pełnić obowiązki szefa w Stowarzyszeniu OrthNet. Jednak kierowanie serwisem i redakcją cerkiew.pl wykracza poza moje możliwości. Decyzja o odejściu jest dla mnie trudna, ale, według mnie, jest jedyną możliwą. Zawsze starałem się pisać o wszystkim, dlatego teraz informuję Was o sytuacji serwisu, chociażby po to, żebyście lepiej rozumieli, jak on działa i jak ważna jest Wasza pomoc w jego prowadzeniu. Tym bardziej, że w obecnej chwili nie ma osoby, która by zastąpiła mnie na stanowisku redaktora naczelnego.

Nieoficjalnie zrezygnowałem z koordynacji już w listopadzie, do dzisiaj odbyło się kilka spotkań redakcji, na których poszukiwana była nowa formuła serwisu. Redakcja to obecnie młody, zdolny zespół, który potrzebuje czasu, by znaleźć własną wizję serwisu i ją rozwijać. Mam nadzieję, że wkrótce będzie gotowa, by ją Wam przedstawić.

Zbliżając się do 15. rocznicy istnienia serwisu, chciałbym Was prosić o jeszcze większe zaangażowanie w jego przyszłość i pomoc – włącznie z konstruktywną krytyką. Najbliższe miesiące mogą być trudne i pełne pomyłek, ale nie mylą się ci, którzy nic nie robią, a ja mam nadzieję, że wkrótce uda się zrealizować wiele nowych pomysłów.

Ze swojej strony, dziękuję obecnym i byłym członkom redakcji oraz czytelnikom serwisu za wszystkie lata pracy na rzecz Cerkwi i przepraszam za wszystkie błędy i pomyłki, których nie udało mi się uniknąć.


Do zobaczenia!