publicystyka: Podążaj za Chrystusem

Podążaj za Chrystusem

tłum. Anna Kindziuk, 05 kwietnia 2017

Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: "Pójdź za Mną!" (Mt, 9,9)

Do nas także Chrystus zwraca się oto tymi słowami: «Pójdź za Mną!». Potrafi odnaleźć nas niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, a Jego głoś rozbrzmiewa w głębiach naszych sumień. Pozostaje nam jedynie odpowiedzieć na to wezwanie - czyli wstać i pójść za Nim. Chrystus mówi: «Pójdź za Mną!», wąską drogą, podczas której z pokorą przyjdzie się wypełniać nasze ciężkie powinności. Odpowiedzmy więc temu boskiemu głosowi, który dźwięczy w głębiach naszych sumień! Poświęćmy siebie jednemu uświęconemu celowi, w osiąganiu której będziemy jednocześnie podążać za Chrystusem!

Idź za Nim, nie porzucając swoich codziennych trudów i zmagań, podążaj za Nim w pokorze i miłości, miłości do bliźniego, w służeniu jemu; bądź wytrwały, nie wahaj się, zapominaj na tej drodze o sobie oddając się w pełni Boskiemu wezwaniu. Nie zatrzymuj się i nie oglądaj się za siebie, „Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał” (Apk, 2,10), niech Cię nie martwią przeszkody i walka, nie lekceważ nikogo, idź razem z pogardzanymi i małymi tego świata, podążaj na przód pewnymi krokami, rozrzucając wokół siebie nieśmiertelne nasienia dobra. Ono dojrzeje w swoim czasie, jego płody będziesz zbierał w wieczności, tylko podążaj za Nim, idź „patrząc na naczelnika i twórcę wiary Chrystusa”.

za: Каждый день - подарок Божий. День за днем. Дневник православного священника. Москва Сибирская Благозвонница 2014

Fot. Andrey Morozov, za: orthphoto.net