13 stycznia 2021, tłum. Justyna Pikutin

Krzyżyk dla taty

Lenka biegła nie czując pod sobą nóg. “Żeby tylko cerkiew nie była zamknięta, żeby tylko nie była zamknięta” - powtarzała w myślach. Cerkiew była otwarta...
12 stycznia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Raj ponownie otwarty

Według hymnów Kościoła prawosławnego, które głoszą doktrynę Kościoła, Wcielenie Chrystusa, Życie, Śmierć, Zmartwychwstanie i Jego Wniebowstąpienie otworzyły na nowo raj: „ognisty miecz cofa się i cherubiny odstępują od drzewa życia”.
11 stycznia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dobra nowina o wielkiej radości

Rok 2020 zostanie zapamiętany w historii jako rok globalnej pandemii. Pod wieloma względami nasz świat jednak nie różni się tak bardzo od świata, w którym Maria i Józef przyjęli nowonarodzonego Jezusa.
10 stycznia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Boże dziecię

Dziecko w tej odległej betlejemskiej jaskini nie pragnie, abyśmy się Go bali; wchodzi w nasze serca nie przez przerażenie nas, przez udowodnienie swojej mocy i autorytetu, ale przez samą miłość.
09 stycznia 2021, tłum. Justyna Pikutin

Dzieci na Liturgii II - cz. 2

Do cerkwi z dzieckiem w wieku niemowlęcym
08 stycznia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Czym nie jest Biblia

Od dwóch tysiącleci Biblia przeciwstawia się próbom jej sklasyfikowania. Jest ona naprawdę wyjątkową księgą pośród milionów tomów opublikowanych na całym świecie. Biblia będzie cię zadziwiać nieustannie i przez całe twoje życie.
07 stycznia 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Wejść w tajemnicę Bożego Narodzenia

Wiara prawosławna to ujawnianie tajemnicy. I to jest absolutnie niezbędne. Jednak wiara prawosławna nie jest treścią statyczną, ale dynamiczną rzeczywistością żywego Chrystusa.
06 stycznia 2021, tłum. Dominika Kovačević

Objawienie Pańskie

Rozważania metropolity Trypolisu Efrema (Kiriakos)
05 stycznia 2021, tłum. Justyna Pikutin

Wigilia - o modlitwie, Biblii i jedzeniu

W kulturze masowej, która wywodzi się z Hollywood, Wigilia - to uroczyste rodzinne święto. Jednak chcemy nie tylko “tradycyjnego rodzinnego święta”, ale Narodzenia Zbawiciela świata. I nie tylko “świętować” - ale spędzić ten dzień z Cerkwią.
04 stycznia 2021, Gerontikon

Gerontikon: Boże Narodzenie

Jakie były okoliczności narodzin Zbawiciela?
|<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >  >>  >|