31 marca 2023, o. Theodore Stylianopoulos (tłum. Gabriel Szymczak)

Św. Doroteusz o strzeżeniu sumienia

Bóg zapewnił wielu przewodników na naszej drodze życia - rodziców, duchownych, nauczycieli, świętych, małżonków, przyjaciół i innych. Jednym z najważniejszych przewodników, bardzo bliskich i znajdujących się głęboko w nas, jest sumienie.
30 marca 2023, metropolita Limassol Atanazy (tłum. Gabriel Szymczak)

Milczenie Boga - cz. II

Kontynuacja rozważań metropolity Limassol Atanazego o Psalmie 118
29 marca 2023, metropolita Limassol Atanazy (tłum. Gabriel Szymczak)

Milczenie Boga - cz. I

Rozważania metropolity Limassol Atanazego o Psalmie 118
28 marca 2023,

Idźcie i miłujcie utrapienie bardziej niż spokój…

Jeżeli się świata nie postawi na głowie, do góry nogami, a przynajmniej na jakiejś wadze, to właściwie my nic o tym świecie nie będziemy wiedzieć.
27 marca 2023,

Geografia świata podziemnego

W starożytnym świecie istniało dobrze rozwinięte poczucie świata podziemnego oraz miejsc w tym świecie, w których stawał się on obecny lub które do niego prowadziły.
26 marca 2023, o. Theodore Stylianopoulos (tłum. Gabriel Szymczak)

Mądrość św. Jana Klimaka

Czwarta niedziela Wielkiego Postu jest poświęcona św. Janowi Klimakowi. Chociaż jego książka jest skierowana do mnichów i mówi o surowej dyscyplinie monastycznej, zawiera też słowa mądrości dla wszystkich chrześcijan.
25 marca 2023, ihumen Nektariusz (tłum. Justyna Pikutin)

Drabina prowadząca na niebo

Zapewne każdy z nas, kiedy postanowił zmienić coś w swoim życiu w okresie Wielkiego Postu lub w innym czasie, przekonał się, że jest to bardzo trudne do zrealizowania. Albo nawet niemożliwe. Niby rozumiemy potrzebę, niby mamy zamiar, niby podejmujemy próby, ale... jakoś wszystko pozostaje po staremu.
24 marca 2023, o. Stephen Powley (tłum. Gabriel Szymczak)

Życiowe burze

Burze, które absolutnie nie mają sensu i nie pasują do niczego, co kiedykolwiek widzieliśmy, one mogą nagle rozerwać twoje życie. W takich chwilach całe twoje przygotowanie może wydawać się tak niewystarczające ... możesz jedynie starać się trzymać ręki Pana i wołać o Jego łaskę i pocieszenie.
23 marca 2023, św. Jan Kronsztadzki (tłum. Michał Diemianiuk)

Słowo o przyjęciu Świętej Komunii

Przed wami, stado Chrystusowe, w tym kielichu jest boskie ciało i boska krew Pana naszego Jezusa Chrystusa, i przygotowaliście się rekolekcjami i spowiedzią do przyjęcia tych świętych, nieśmiertelnych i życiodajnych Tajemnic
22 marca 2023, o. John Moses (tłum. Gabriel Szymczak)

Dobra stopa zwrotu

Nie bądźmy beztroscy ani niedbali w wyznawaniu Chrystusa. To może nas kosztować. Dziś dla większości z nas wyznanie Pana w Credo nie ma specjalnego znaczenia. Pamiętajmy jednak o świętych, o męczennikach, ich przykład pokazuje, ile może kosztować wyznanie Go.
|<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >  >>  >|