09 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dobra niewiara Tomasza

Niewiara jest oczywiście wolnym wyborem każdego z nas. Niewiara mówi, że opieramy się wyłącznie na tym, co widzimy, czego doświadczamy i co rozumiemy za pomocą logiki. To przymus i nużąca łatwość. Można powiedzieć, że wiara wiąże się z trudnością, niebezpieczeństwem, ryzykiem i odwagą.
09 maja 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Z myśli świętego biskupa Teofana Zatwornika

Zapraszamy do lektury kolejnej z cyklu myśli, na niedzielę o Tomaszu
09 maja 2021, tłum. Stefan Dmitruk

Antypascha. Niedziela apostoła Tomasza

Cerkiew uroczyście celebruje 8. dzień po Zmartwychwstaniu Pańskim, jako zakończenie Tygodnia Paschalnego. Tę Niedzielę nazwa się Antypaschą, czyli „zamiast Paschy” lub Niedzielą o Apostole Tomaszu.
08 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Rozważania o ciszy i pokorze

Słowa, nawet najlepsze słowa, kłamią - mówią tylko ułamek prawdy lub mówią za dużo: słowa mają bagaż. To, co jest prawdą o Chrystusie i Jego świętych, można przekazać tylko językiem nieba. Jaki jest język nieba? To cisza.
07 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Chrystus z batem

Chrystus nie przyszedł, aby wypędzić dzieci obcych narodów. Przyszedł i wyrzucił ze świątyni dzieci świątyni, które nie zasługiwały na to, by być dziećmi świątyni.
06 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Chrześcijańska przyjaźń

Życie chrześcijanina nigdy nie było łatwe, ale w czasach, które okazują się wrogie sprawom Bożym, chrześcijańska przyjaźń jest tym ważniejsza. Potrzebujemy się nawzajem.
05 maja 2021, Muzyka Cerkiewna w Rzeczpospolitej

Muzyka Cerkiewna w Rzeczypospolitej - odcinek 4

Dostępny kolejny odcinek: "Gotyk"
05 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego nazywamy ten czas Paschą?

Widzimy ten wspaniały czas w Kościele jako przedsmak i wejście do królestwa. Wszystko jaśnieje światłem Chrystusa. Wszystko nabiera radości zmartwychwstania.
04 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Pokora Boga

Pokora nie jest nowoczesną cnotą. Cenimy mistrzów i zwycięzców, a w najlepszym razie okazujemy litość tym, którzy nie mogą przezwyciężyć swojej łagodności. Podejrzewam, że większość ludzi nie wierzy, że Bóg jest pokorny.
03 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Śmierć została pokonana

Możemy i powinniśmy żyć bez strachu przed śmiercią! Nasz Pan wzywa nas, abyśmy byli napełnieni radością i mocą Jego Zmartwychwstania.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|