27 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Zbawcze potknięcie

W Królestwie Bożym jest coś, co powoduje potknięcie. Takie potknięcie jest nieodłącznym elementem zaprzeczenia Królestwu. Królestwo Chrystusa „nie jest z tego świata”. I dlatego ten świat potyka się, gdy wchodzi w kontakt z Królestwem.
26 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Jak często przychodzimy wielbić Boga w cerkwi?

Zanim pandemia przerwała nam życie i zmieniła nasze wzorce zachowań, pojawiało się coraz więcej statystyk, które pokazywały wpływ naszego świeckiego społeczeństwa na życie religijne i wierzenia.
25 czerwca 2021, tłum. Justyna Pikutin

Kogo pocieszy Pocieszyciel?

Kiedy chrześcijanin stara się wypełniać przykazania Chrystusa, zaczyna rozumieć, że jest to ponad ludzkie siły. I czym więcej starań pokłada, widzi, że meta jest coraz dalej. W tej bitwie z samym sobą i szatanem przegrany jest wcześniej wytypowany, jeśli tylko brakuje Bożej pomocy.
24 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Narodziny Kościoła

Święty Duch nigdy nie zgaśnie i nigdy nie wyschnie w Kościele. Nie mają racji ci, którzy myślą, że jedynie w pierwszych latach Kościoła Duch Święty został obficie wylany, a dziś Jego łaska wyschła i tylko w małych porcjach jest wylewana na nielicznych.
23 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Wspominać i dzielić się naszym chrztem

Chrzest i nowe życie w Chrystusie to ogromny dar, dlatego Kościół od samego początku nie wahał się chrzcić niemowląt. To, że myślimy, że dziecko nie ma świadomej zdolności zrozumienia daru nowego życia, nie oznacza, że powinniśmy odmawiać mu tego daru!
22 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Świętość Pięćdziesiątnicy

Początkiem świętości są serce i umysł - całkowicie otwarte na to, co jest rzeczywiste zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Prawdziwe pokajanie przychodzi, gdy widzimy prawdę i jesteśmy gotowi przyjąć ją bez wymówki i bez osądu.
21 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dar słyszenia

Kościół potrzebuje Pięćdziesiątnicy nie jako historycznego punktu orientacyjnego, ale jako żywej, wiecznie trwającej rzeczywistości duchowej. Odniesiona „do przeszłości”, przestaje być żywą, przemieniającą, tworzącą życie, poruszającą siłą, bez której Kościół pozostałby faktem historycznym, muzeum, archiwum.
20 czerwca 2021, przygotował Michał Diemianiuk

Modlitwy odmawiane na kolanach w święto Pięćdziesiątnicy

Po raz pierwszy od Wielkanocy klękamy w czasie modlitwy
20 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Mowa wypełniona Łaską Pięćdziesiątnicy

Znalazłem trzy kryteria pomocne w określeniu tego, co powinienem powiedzieć, kiedy myślę, że muszę coś powiedzieć. Są to: prawda, miłość i konieczność.
20 czerwca 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Z myśli świętego biskupa Teofana Zatwornika

Zapraszamy do lektury ostatniej z cyklu myśli, na niedzielę Pięcdziesiątnicy
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|