12 lutego 2021, o. Mariusz Synak

Koń Lube - cz. 2

Warsztaty translatorskie z o. Mariuszem Synakiem
11 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Wspólne ludzkie dziedzictwo

Jeśli dar wiary często nie żyje w samych wierzących, jeśli mówią o miłości i sprawiedliwości, a nadal nienawidzą, jeżeli wzywając ku wznioślejszemu, sami całkowicie pogrążają się w tym, co ziemskie, to jak nieskończenie trudno jest zdobyć wiarę tym, którzy na nich patrzą!
10 lutego 2021, o. Mariusz Synak

Koń Lube - cz. 1

Warsztaty translatorskie z o. Mariuszem Synakiem
09 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

W jednego Boga

Wiara jest odpowiedzią, wzajemnym ruchem; zawsze pozostaje w niej poszukiwanie, pragnienie i walka. Szukam w sobie, w swoim doświadczeniu, odpowiedzi na pytanie „Dlaczego wierzę?” - i nie znajduję jej.
08 lutego 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Boża Opatrzność

Chrystus Ukrzyżowany objawia samą naturę i charakter Boga oraz naturę i charakter życia zbawczego. Życie chrześcijańskie jest procesem wzrastającej przemiany na obraz i podobieństwo Chrystusa.
07 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Czym jednak jest wiara?

Stwierdzenie „wierzę w Boga” zakłada wybór, decyzję, mój całościowy i bardzo osobisty udział. Gdy tylko zniknie to osobiste zaangażowanie, moja wiara również staje się martwa i praktycznie nierealna.
06 lutego 2021, tłum. Justyna Pikutin

Dzieci na Liturgii II - cz. 6

Do cerkwi jak na święto
05 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Jakie jest moje prawdziwe ja?

Przyzwyczaiłem się do tego, że wierzę w Boga, a także do tego, że wokół mnie są ludzie, którzy w Boga nie wierzą. Właśnie ten nawyk nie pozwala mi przebić się do wyjątkowości, osobliwości, niebywałości tego, co głoszę jako pewnik.
04 lutego 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego nie ja?

Nie lubimy cierpienia. Chcemy, aby cierpienie skończyło się jak najszybciej. W rzeczywistości znaczna część mocy pokusy polega na tym, że wydaje się ona obiecywać koniec naszego cierpienia - za pewną cenę.
03 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Wiara i niewiara. Wyjątkowo osobista religia

Niech każdy z nas, wierzących, przyzna to mocno i bez wątpliwości, że jego wiara jest słaba, niewystarczająca, że słowa Chrystusa: "O wy, małowierni" są skierowane również do niego.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|