25 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Postmodernistyczna prawda Zmartwychwstania

Nie potrzebuję naukowca, żeby mi opowiedział, co wydarzyło się na Golgocie. Nie potrzebuję pisarza, który wymyśli fałszywe historie o Jezusie, ponieważ wiem, w głębi serca, że Chrystus jest Zmartwychwstałym - wtedy, teraz i na zawsze.
24 maja 2021, Św. Diadoch z Fotyki

Kiedy drzwi łaźni są ciągle otwarte…

Pouczenia duchowe św. Diadocha z Fotyki.
23 maja 2021, tłum. Justyna Pikutin

Kochać, by nie czuć zmęczenia

To, z czego składa się nasze życie, te obowiązki, które musimy wypełniać, sprawy, które musimy załatwić - wszystko to Bóg daje nam dla naszej korzyści. I właśnie poprzez to wszystko prowadzi nasza droga do Niego.
23 maja 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Z myśli świętego biskupa Teofana Zatwornika

Zapraszamy do lektury kolejnej z cyklu myśli, na niedzielę o paralityku
22 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Bez żadnych warunków

Święty Cyryl Aleksandryjski mówi, że gdy Chrystus objawił się apostołom, wypełnił Swoją obietnicę, że gdziekolwiek będzie obecny wśród tych, którzy w Niego wierzą, da im Swój pokój. Czy jest On naprawdę obecny dzisiaj wśród chrześcijan, skoro Jego pokoju nie ma w sercach tak wielu z nas?
21 maja 2021, Muzyka Cerkiewna w Rzeczpospolitej

Muzyka Cerkiewna w Rzeczypospolitej - odcinek 5

Dostępny kolejny odcinek: "Barok"
21 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Jaka jest rzeczywistość?

Ludzie, którzy próbują powiedzieć, że naśladowcy Jezusa sfabrykowali historię o zmartwychwstaniu, powinni uważnie i poważnie zadać sobie pytanie: „Dlaczego oni wymyślili taką historię? Jaką odnieśli z niej korzyść?”
20 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Czy to istotne - czy Jezus jest, czy nie jest Bogiem?

Czy Bóg nie mógł po prostu wybrać człowieka i uczynić go zbawcą lub mesjaszem? Zrobił to wcześniej z Mojżeszem i prorokami. Czy nie mógłby osiągnąć tego samego, gdyby uczynił Jezusa wielkim przewodnikiem duchowym, takim jak Budda, albo człowiekiem pokoju i czynu, jak Gandhi?
19 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Jak Bóg prowadzi Swój Kościół?

Każdy, kto wierzy słowu Chrystusa, że bramy piekielne nigdy nie przemogą Jego Kościoła i że Duch poprowadzi Kościół do całej prawdy, musi również wierzyć, że Bóg czuwa nad swoim Kościołem i prowadzi go na przestrzeni wieków.
18 maja 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Odwaga

Jest takie stare powiedzenie, które mówi, że kryzys oddziela mężczyzn od chłopców. Kryzys ujawnia wszystko, co wcześniej było ukryte. Pokazuje ludziom, kim naprawdę są. Odróżnia ludzi, którzy mają prawdziwe cnoty, od tych, którzy tylko udają, że je mają.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|