11 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk
Wspólne ludzkie dziedzictwo
Jeśli dar wiary często nie żyje w samych wierzących, jeśli mówią o miłości i sprawiedliwości, a nadal nienawidzą, jeżeli wzywając ku wznioślejszemu, sami całkowicie pogrążają się w tym, co ziemskie, to jak nieskończenie trudno jest zdobyć wiarę tym, którzy na nich patrzą!
09 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk
W jednego Boga
Wiara jest odpowiedzią, wzajemnym ruchem; zawsze pozostaje w niej poszukiwanie, pragnienie i walka. Szukam w sobie, w swoim doświadczeniu, odpowiedzi na pytanie „Dlaczego wierzę?” - i nie znajduję jej.
08 lutego 2021, tłum. Gabriel Szymczak
Boża Opatrzność
Chrystus Ukrzyżowany objawia samą naturę i charakter Boga oraz naturę i charakter życia zbawczego. Życie chrześcijańskie jest procesem wzrastającej przemiany na obraz i podobieństwo Chrystusa.
07 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk
Czym jednak jest wiara?
Stwierdzenie „wierzę w Boga” zakłada wybór, decyzję, mój całościowy i bardzo osobisty udział. Gdy tylko zniknie to osobiste zaangażowanie, moja wiara również staje się martwa i praktycznie nierealna.
05 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk
Jakie jest moje prawdziwe ja?
Przyzwyczaiłem się do tego, że wierzę w Boga, a także do tego, że wokół mnie są ludzie, którzy w Boga nie wierzą. Właśnie ten nawyk nie pozwala mi przebić się do wyjątkowości, osobliwości, niebywałości tego, co głoszę jako pewnik.
04 lutego 2021, tłum. Gabriel Szymczak
Dlaczego nie ja?
Nie lubimy cierpienia. Chcemy, aby cierpienie skończyło się jak najszybciej. W rzeczywistości znaczna część mocy pokusy polega na tym, że wydaje się ona obiecywać koniec naszego cierpienia - za pewną cenę.
03 lutego 2021, tłum. Jakub Oniszczuk
Wiara i niewiara. Wyjątkowo osobista religia
Niech każdy z nas, wierzących, przyzna to mocno i bez wątpliwości, że jego wiara jest słaba, niewystarczająca, że słowa Chrystusa: "O wy, małowierni" są skierowane również do niego.