16 lipca 2021, tłum. Justyna Pikutin

Droga do Boga

Zapraszamy do lektury kilku przemyśleń o Bogu i życiu Piotra Mamonowa, zmarłego właśnie rosyjskiego aktora, znanego m.in. z roli o. Anatola w filmie "Wyspa"
15 lipca 2021, Muzyka Cerkiewna w Rzeczypospolitej

Muzyka Cerkiewna w Rzeczypospolitej - odcinek 7

Dostępny kolejny odcinek: Styl.
15 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Gdy śpiewamy Bogu

Nasze wspólne głosy, podniesione w pieśni, tworzą dźwięk, który jest wielością, jednocześnie będąc jednym. To dźwięk, który w niezrównany sposób odzwierciedla prawdę o naszym istnieniu. Jest konsekwentnie częścią niebiańskich wizji zapisanych w Piśmie Świętym.
14 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Będziesz łowić ludzi - stać się współpracownikiem Chrystusa

Życie nie należy do nas. Kiedy Jezus zaprasza nas do pójścia za Nim, jest to zaproszenie do rezygnacji z życia skoncentrowanego na powierzchownych i tymczasowych przyjemnościach, do rezygnacji z naszych egocentrycznych praw i wolności, i oddania tego wszystkiego Bogu.
13 lipca 2021, tłum. Jakub Oniszczuk

Czy Septuaginta jest Prawosławnym Starym Testamentem?

Pierwszy problemem dotyczącym utożsamiania Septuaginty z Prawosławnym Starym Testamentem jest samo określenie czym dokładnie jest Septuaginta.
12 lipca 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Słowo w dzień apostołów Piotra i Pawła

Całym życiem swoim głosili światu wielką prawdę Chrystusową święci zwierzchni apostołowie Piotr i Paweł
11 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Żyć jak apostołowie

Dobrze jest nam wspominać i celebrować życie i posługę św. Piotra i św. Pawła. Ale nie mam wątpliwości, że gdybyśmy mogli zapytać ich, jak najlepiej ich czcić, powiedzieliby: „Żyjcie jako świadkowie miłości Boga w Jezusie Chrystusie".
10 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Duma pod płaszczykiem zaufania

Jako duszpasterz często odczuwam napięcie w życiu tych, którymi się opiekuję. A jedną z największych pokus, z jakimi się spotykam, jest chęć szybkiego rozwiązania tego napięcia poprzez zaproponowanie rozwiązań, które dla mnie mają sens.
09 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Rozwiązać problemy świata

To wielka pokusa, aby zobaczyć otaczający nas świat i próbować go naprawić. Widzimy kłopoty, próby, cierpienia - i próbujemy zastosować naszą ludzką logikę w produktywny sposób, aby rozwiązać jak najwięcej problemów.
08 lipca 2021, tłum. Justyna Pikutin

Dlaczego spotykamy w swoim życiu takich, a nie innych ludzi?

Spotykani przez nas ludzie zawsze są naszym odzwierciedleniem. Każdy spotkany przez nas człowiek - to możliwość zobaczenia siebie i swoich słabości z innej perspektywy.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|