13 lipca 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa i życie (część 1)

Przybliżenie się do Boga zawsze jest odkryciem i piękna Bożego, i odległości pomiędzy Nim i nami. Odległość to słowo niedokładne, gdyż nie wyraża się ono tym, że Bóg jest święty, a my grzeszni. Odległość mierzy się stosunkiem człowieka do Boga.
12 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Lekcja apostołów

Kazanie metropolity krutickiego i kołomieńskiego Mikołaja (Jaruszewicza) na święto apostołów Piotra i Pawła
11 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Pozwolić Bogu nas uzdrowić

Nie możesz zostać uzdrowiony, jeśli nie chcesz, aby Bóg sięgnął do każdego zakątka twojego życia i po raz kolejny cię uzdrowił.
10 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Rozluźnienie wobec grzechu

W ostatnich latach obserwujemy poluzowanie w sposobie konfrontacji z grzechem. Współcześni ludzie zapomnieli o znaczeniu sakramentu spowiedzi.
09 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Dolegliwość grzechu

Jezus powiedział, że krzyż powinien określać nasz styl życia. Ten styl życia podsumowują trzy przykazania: zaprzyj się samego siebie, weź swój krzyż i podążaj za Chrystusem.
08 lipca 2020, tłum. Justyna Pikutin

Najważniejsze, pierwsze i ostatnie pytanie

Zaryzykuję i podzielę się z wami tym jedynym - moim zdaniem - działającym, zbawiennym i wielokrotnie sprawdzonym wyjściem z sytuacji “bez wyjścia”.
07 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Znaki Kościoła - Kościół jako jeden

Jedność nie jest przyszłym celem, do którego dążymy, ale darem, który już otrzymaliśmy. Dlatego Kościół nigdy nie może utracić swojej zasadniczej jedności.
06 lipca 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Nikt z nas nie może zrobić wszystkiego

Oto problem: jeśli dążę do wiernego wypełniania przykazań, często stwierdzam, że wypełniając jedno z nich, z konieczności nie mogę wypełnić innego.
05 lipca 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Jak episkopalny protestant został prawosławnym kapłanem

Batiuszka odbył zadziwiającą drogę - od parafianina typowego Kościoła Episkopalnego na Florydzie do kapłana autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej w Ameryce.
04 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Przemoc nowoczesności

Nowoczesność ma na celu stworzenie lepszego świata bez szczególnego odniesienia do Boga - jest to koncepcja laicka. Ale „dobrem”, które nadaje sens każdemu działaniu, jest sam Bóg, jak objawił to Chrystus.
|<  <<  <  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16    >  >>  >|