03 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Nauczyć się nigdy nie oczekiwać odpowiedzi

Nie oczekuj niczego… ale miej nadzieję na wszystko. Oczekiwanie pochodzi z pozycji dumy i władzy…, a nadzieja rodzi się z pokory.
02 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego wierzymy? - cz. 4

Wierząc w Boga, odkrywamy Źródło Mocy, które pomaga nam uświadomić sobie, kim naprawdę jesteśmy i daje nam siłę do spełnienia ekscytującej wizji naszej przyszłości!
01 lipca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego wierzymy? - cz. 3

Ludzie podążali za Chrystusem, ponieważ widzieli w Nim coś, co kochali. Jego przesłanie i Jego życie zainspirowały ludzi, aby stać się bardziej kochającymi, współczującymi, życzliwymi, troskliwymi.
30 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego wierzymy? - cz. 2

Miłość jest ostatecznym celem życia – kochać i być kochanym. Istniejemy tu na ziemi, aby doświadczać i dzielić się MIŁOŚCIĄ.
29 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego wierzymy? - cz. 1

cykl 4 rozważań o wierze o. Luke A. Veronisa
28 czerwca 2021, Św. Diadoch z Fotyki

Katecheza św. Diadocha z Fotyki o naturze Boga

Fragment publikacji św. Diadocha z Fotyki „Pisma ascetyczne”.
27 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Zbawcze potknięcie

W Królestwie Bożym jest coś, co powoduje potknięcie. Takie potknięcie jest nieodłącznym elementem zaprzeczenia Królestwu. Królestwo Chrystusa „nie jest z tego świata”. I dlatego ten świat potyka się, gdy wchodzi w kontakt z Królestwem.
26 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Jak często przychodzimy wielbić Boga w cerkwi?

Zanim pandemia przerwała nam życie i zmieniła nasze wzorce zachowań, pojawiało się coraz więcej statystyk, które pokazywały wpływ naszego świeckiego społeczeństwa na życie religijne i wierzenia.
25 czerwca 2021, tłum. Justyna Pikutin

Kogo pocieszy Pocieszyciel?

Kiedy chrześcijanin stara się wypełniać przykazania Chrystusa, zaczyna rozumieć, że jest to ponad ludzkie siły. I czym więcej starań pokłada, widzi, że meta jest coraz dalej. W tej bitwie z samym sobą i szatanem przegrany jest wcześniej wytypowany, jeśli tylko brakuje Bożej pomocy.
24 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Narodziny Kościoła

Święty Duch nigdy nie zgaśnie i nigdy nie wyschnie w Kościele. Nie mają racji ci, którzy myślą, że jedynie w pierwszych latach Kościoła Duch Święty został obficie wylany, a dziś Jego łaska wyschła i tylko w małych porcjach jest wylewana na nielicznych.
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|