26 lipca 2020, tłum. Justyna Pikutin

Zatrzymać się na chwilę

Na tyle przyzwyczailiśmy się do piękna otaczającego nas świata, że nie dostrzegamy go, jesteśmy zbyt leniwi, by zatrzymać się, przyjrzeć się i odkryć dla siebie nowe odcienie barw, usłyszeć radosny szczebiot ptaków.
25 lipca 2020, tłum. Klaudia Ambrożewicz

Dwa główne ćwiczenia duchowe

Co może nam pomóc ujrzeć przebłyski Bożego światła w naszym życiu i poczuć Jego niesamowitą, nieopisaną hojność i łaskę?
24 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Miłość silniejsza od miecza

Badacze Biblii zgadzają się, że pokój to nie tylko brak wojny lub przemocy, ale że jest on raczej ściśle powiązany z urzeczywistnianiem sprawiedliwości społecznej – zaspokojeniem potrzeb godnego życia.
23 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Czy ignorujemy demony w naszym życiu?

Kiedy pozwalamy Chrystusowi prawdziwie żyć w nas, odkrywamy Moc większą niż jakikolwiek demon lub występek, nawyk, obsesja czy uzależnienie, które mogą wydawać się tak przytłaczające.
22 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Wspomnienie o śmierci

Chrześcijanin wie, że będzie żył po śmierci i dlatego powinien być stale świadomy swojej śmiertelności, mając przed oczami swoje wyjście z obecnego świata, powtórne przyjście Chrystusa, przyszły sąd i nieskończoną wieczność.
21 lipca 2020,

Rozterki translatorskie III

Trzecia część rozterek translatorskich, czyli spotkania z poezją śpiewaną. Wprowadźmy pewną dozę liryki, refleksji, zadumy i piękna.
20 lipca 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa i życie (część 2)

Miłość i przyjaźń nie wzrastają, jeżeli nie jesteśmy gotowi poświęcić dla nich wiele, i tak samo powinniśmy być gotowi wyrzec się wielu rzeczy po to, by pierwsze miejsce zostawić Bogu. Pokochasz Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją siłą i całym swoim rozumem. To jakby bardzo proste przykazanie, a jednak, w tych słowach zawiera się znacznie więcej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.
19 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Kulturowa wojna

Czy chrześcijaństwo może zmienić świat?
18 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Pokonać strach

Strach został dany człowiekowi dla jego samoobrony. Ale strach jest podstępny, jak ojciec kłamstwa, który pośpiesznie wzbogacił swój arsenał o tę potężną broń.
17 lipca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Rozproszone myśli i Jeden Bóg

Kiedy mówimy o Bogu jako „Jednym”, nie wiemy, co mamy na myśli. Nasz umysł przeskakuje od jedności w ujęciu matematycznym do pojęcia Trójcy i do wielu innych wątków.
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|