19 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Oziębienie wiary - czy to normalne?

Każdy chrześcijanin musi przejść przez wątpliwości. W wątpliwościach, pytaniach i dążeniu do głębszego zrozumienia nasza wiara pogłębia się. Tam, gdzie nie ma wątpliwości, nie ma też głębi.
18 czerwca 2021, Muzyka Cerkiewna w Rzeczypospolitej

Muzyka Cerkiewna w Rzeczypospolitej - odcinek 6

Dostępny kolejny odcinek: "Ikona".
18 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Piękno świętości niesie niespodzianki

Piękno świętości jest w obliczu mniszki. Piękno nietknięte żadnymi sztucznymi, chemicznymi lub kosmetycznymi środkami może cię oszołomić, zwłaszcza że szata uniemożliwia oglądanie reszty ciała.
17 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Bądź moją tarczą

Rzeczywistość współczesnej wojny z całą jej brutalnością zdecydowanie przyćmiła wszelkie rozmowy o chwale wojny, które mogły inspirować naszych przodków. A chrześcijanie, choć nie są oddani ścisłemu pacyfizmowi, są przynajmniej oddani życiu w pokoju i przebaczeniu.
16 czerwca 2021, tłum. Justyna Pikutin

Zwrot talentu

Nasze życie, z tym wszystkim co nas spotyka - radosnym i gorzkim, przytłaczającym i inspirującym - to nieprzerwany dialog Boga z nami. I jeśli świadomie uczestniczymy w tym dialogu, to nasze życie nabiera wartości. A to z kolei oznacza pewność sensu, jasność celu i stabilność oparcia.
15 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Wniebowstąpienie - początek, nie koniec

Pokusą jest traktowanie Wniebowstąpienia tak, jakby to była Święta Nieobecność, jakby Chrystus odszedł i teraz mamy mniej Jego obecności, niż gdy chodził po ziemi. To nie jest tak.
14 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Smutek Wniebowstąpienia

Smutek na ogół jest stałym towarzyszem człowieka. Ten, kto się nie smuci, nie jest zbawiony. Czy dusza może nie odczuwać smutku, jeśli jest oddzielona od Boga?
13 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Prawdą jest to, co istnieje

Życie jest właściwie przeżywane tylko wtedy, gdy opiera się na tradycji. Tradycja oznacza „przekazywanie”. Tradycyjna egzystencja to taka, w której wszystko pojawia się najpierw jako dar. Taka jest prawdziwa natura życia - nie tworzymy go, my je otrzymujemy.
12 czerwca 2021, tłum. Gabriel Szymczak

Czy można żyć w świętości w tym świecie?

Chrystus i Jego przesłanie są dobrze znane, ale ukryte pod warstwami źle zapamiętanej i wybiórczo opowiedzianej historii Zachodu. Wszyscy znają imię „Chrystus”, ale bardzo niewielu kojarzy je z czymś, co daje życie.
11 czerwca 2021, tłum. Michał Diemianiuk

Pouczenie na Święto Wniebowstąpienia - cz. 2

Wzniósł się Pan nasz od nas na niebo po to, żeby na niebiosach przygotować nam miejsce, gdzie moglibyśmy żyć wiecznie i współkrólować z Nim, Panem naszym.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|