Cerkwie Podlasia – zdjęcia w podczerwieni #2

Robert Ołdakowski , 11 marca 2021

Robert Ołdakowski jest fotografem od ponad 30 lat – robi zdjęcia w różnych technikach i tematyce. Ukończył niedawo także szereg specjalistycznych kursów w Akademii Fotografii w Warszawie. Krajobraz i architektura jest jedną z jego ulubionych dziedzin fotografii. Sesje w podczerwieni od strony obiektów komercyjnych wykonywał w 2018 r. m.in. dla Energylandii w Zatorze, Dworu Droblin i Uroczyska Zaborek na Podlasiu. Ma podpisaną umowę w zakresie takiej fotografii z miastem Warszawa.

Zdjęcia w tzw. bliskiej podczerwieni są wykonane zmodyfikowanym trwale filtrem podczerwieni aparatem (lustrzanką), a także przy użyciu zewnętrznych filtrów podczerwieni, również zmodyfikowanym do tego celu aparatem cyfrowym (lustrzanką).

Fotografia w podczerwieni jest bardzo efektowna ze względu na niemalże „świecącą” zieleń w niezwykłych odcieniach (chlorofil odbijający promieniowanie cieplne ), niezwykłe i wyraziste niebo ze wszystkimi najdrobniejszymi nawet formacjami chmur, co jest często niedostępne w klasycznej fotografii, ciekawą kolorystykę. Efektownie wyglądają w tej fotografii także zbiorniki wodne oraz ładne budowle, zwłaszcza te o charakterze historycznym.

Profil na Ortphoto.net: https://www.orthphoto.net/user.php?id=8351&id_jezyk=1
Profil na Instagramie: https://www.instagram.com/oldakowskirobert/