Aktualności

30 kwietnia 2024,

Grupa teatralna przy parafii w Dubinach

24 kwietnia odbyło się premierowe przedstawienie kukiełkowe.
30 kwietnia 2024, Gabriel Szymczak

Patrzeć oczami Jezusa

Dla Jezusa każda złamana – grzechem, brudem, cierpieniem, szaleństwem – istota nadal była umiłowanym dziełem Boga, Jego dzieckiem, mającym w sobie piękno Najwyższego, bo stworzonym na Jego obraz i podobieństwo. Jak więc Bóg mógłby ich całkowicie odrzucić, odciąć się od nich?
29 kwietnia 2024,

Niedziela Palm w katedrze metropolitalnej

Zgodnie z tradycją, w wigilię święta, jak i w samym dniu świątecznym ma miejsce poświęcenie palm lub gałązek wierzbowych udekorowanych kwiatami.
29 kwietnia 2024,

Św. Izaak Syryjczyk o Duchowej Mądrości

W powiedzeniach św. Izaaka mamy tę stałą współzależność między wysokościami duchowej mądrości osiągniętej przez najniższe upokorzenie prawdziwie pokornej duszy.
28 kwietnia 2024, red. otrada.net (tłum. Justyna Pikutin)

Święcona jest nie wierzba, a trzymający ją chrześcijanin

Gałązka wierzby w naszych rękach to znak, że wjazd Chrystusa do Jerozolimy na dobrowolne cierpienie jest dla nas nie mniej ważny niż dla tych, którzy dwa tysiące lat temu witali Go gałązkami palmowymi z okrzykami "Hosanna!"
27 kwietnia 2024, ks. prot. Jan Grajko

Rekolekcje duchowieństwa dekanatu terespolskiego

26 kwietnia 2024 r. w Parafii Prawosławnej pw. św. Jana Teologa w Terespolu odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa dekanatu terespolskiego.
27 kwietnia 2024, metropolita Limassol Atanazy (tłum. Justyna Pikutin)

Ludzie potrzebują naszego dobrego słowa. Część V rozważań o pokorze

Człowieka o pokornej mądrości pochwały męczą. On nie szuka ludzkiej chwały. Nie czuje się komfortowo z powodu pochwał i odczuwa dyskomfort. I odwrotnie, dumna i samolubna osoba raduje się chwałą. Wszyscy mamy tę złą żądzę sławy.
26 kwietnia 2024, metropolita Limassol Atanazy (tłum. Justyna Pikutin)

Źródło pokornej mądrości – rozważania na temat 26. słowa „Drabiny do raju”. Część IV

Doskonali ludzie mają w sobie źródło pokornej mądrości, źródło, które emanuje mnóstwem pokornych uczuć i myśli. Nie nazywa się tego źródłem pokory, ale źródłem pokornej mądrości! I to jest bardzo ważne! Pokora to jedno, a pokorna mądrość to co innego.
26 kwietnia 2024, ks. Łukasz Ławreszuk

W drodze do Betanii

W centrum naszej uwagi jest Łazarz, jego choroba i śmierć, boleść jego bliskich i to, jak Chrystus na to wszystko reaguje. Cały tydzień mija nam pod znakiem rozważania spotkania Chrystusa ze śmiercią - na początku śmiercią przyjaciela, jakim jawi się Łazarz, a następnie Jego własną.
25 kwietnia 2024,

2 minuty z Ojcami: kryteria interpretacji

Trzeba dokładnie rozważać najbardziej nawet proste słowa Zbawiciela - Klemens Aleksandryjski.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|