Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

26 lutego 2023, o. James Guirguis (tłum. Gabriel Szymczak)

Okazać prawdziwą miłość

Wyobraź sobie, że masz dostęp do Boga. Pojawił się w twoim pokoju, albo zadzwonił do ciebie przez telefon, albo zaczął do ciebie pisać. Wyobraź sobie możliwości! O co byśmy Go poprosili? O czym byśmy z Nim dyskutowali? Co by nam powiedział?
25 lutego 2023, metropolita Limassol Atanazy (tłum. Justyna Pikutin)

Post to miłosierdzie

Postowi zawsze towarzyszyła jałmużna. I z pewnością nie ogranicza się on wyłącznie do wstrzemięźliwości w jedzeniu. Zaczynamy od niej, gdyż jest ona niezbędna i ważna, ponieważ człowiek nie jest wyłącznie duchem, aby można było powiedzieć: "poszczę duchowo".
24 lutego 2023, Mariusz Nikiciuk

Prezentacja Regionalnego Planu Działań na Rzecz Uchodźców 2023

Współpraca ELEOS Polska i UNHCR.
24 lutego 2023, o. Luke A. Veronis (tłum. Gabriel Szymczak)

Nasza wielkopostna podróż

Jako prawosławni przygotowujemy się do wejścia w najświętszy okres roku - Wielki Post. Dla każdego prawdziwego wierzącego ten okres to czas, w którym staramy się dołożyć dodatkowych starań w naszej duchowej walce i dyscyplinie.
23 lutego 2023, Gabriel Szymczak

Widział, że wszystko było dobre

Publikując teksty, dobieramy do nich zdjęcia – albo tematycznie powiązane z ich treścią lub główną myślą, albo takie „przyciągające oko”, by zachęcić czytelnika do wejścia na stronę. Dzisiaj jest odwrotnie – to zdjęcie, które widzicie przy tytule, zainspirowało tekst.
22 lutego 2023, o. Vasile Tudora (tłum. Gabriel Szymczak)

Jak w zwierciadle

Wielki Post jest przed nami, a gdy zaczynamy czyścić nasze lodówki z jedzenia, którym się do tej pory żywiliśmy, zaczynamy również znacznie głębsze czyszczenie naszej wewnętrznej istoty, aby przygotować swe dusze na radość ze Zmartwychwstania naszego Pana.
21 lutego 2023, Patrycja Siemiacka

IV Sretienskije subboty w parafii w Dubinach

Warsztaty, wykłady i wycieczka dla młodszych i starszych.
21 lutego 2023,

Próżna chwała

O nauce Ewagriusza z Pontu.
20 lutego 2023, o. Stephen De Young (tłum. Jakub Oniszczuk)

Bogacz, Łazarz, życie pozagrobowe i asceza

Istnieje wiele opowieści ze starożytnego świata, które dotyczą śmierci bogatego i biednego człowieka, a następnie objawienia ich przeciwnych losów w życiu pozagrobowym.
19 lutego 2023, św. Jan Kronsztadzki (tłum. Michał Diemianiuk)

Słowo w niedzielę mięsopustną, o Sądzie Ostatecznym

Tak więc, bracia i siostry, czy sercem wierzycie, że Jezus Chrystus przyjdzie sądzić wszystkich ludzi żywych i umarłych, kiedy wszyscy ożyją, albo dla wiecznego błogosławieństwa, albo dla wiecznego osądzenia?
|<  <<  <  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26    >  >>  >|