Aktualności

26 października 2020, Anna Radziukiewicz

W listopadowym wydaniu Przeglądu Prawosławnego

Przegląd nowego numeru.
26 października 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa codzienna

Gdy jesteśmy we właściwym nastroju, gdy serce pełne jest uwielbienia, gdy, jak mówi św. Łukasz, nasze usta mówią z przepełnionego serca, nie ma problemu z modlitwą. Ale jest wielką pokusą odłożyć modlitwę na czas, gdy budzi się w nas uczucie do Boga i uważać, że każda modlitwa lub krok w stronę Boga w pozostałym czasie są nieszczere.
25 października 2020, opracował Michał Diemianiuk

Dwa słowa o VII Soborze Powszechnym

Po VI Soborze Powszechnym skończyły się herezje chrystologiczne, jednak pojawił się nowy problem, który miał podłoże w sporach chrystologicznych. Dotyczył oddawania czci obrazom.
24 października 2020, ks. Jerzy Łukaszewicz

Lubelskiej Ikony Matki Bożej – Całonocne Czuwanie

Od dziesięcioleci w ostatnią niedzielę października w lubelskiej katedrze Przemienienia Pańskiego oddawana jest cześć Lubelskiej Ikonie Bogarodzicy
24 października 2020, tłum. Justyna Pikutin

Egzaminy - oczekiwane i nieoczekiwane

Często słyszymy, że życie to szkoła. Czasami w życiu przychodzimy na lekcje chcąc czegoś się nauczyć, a okazuje się, że musimy już zdać egzamin.
23 października 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Miara łaski

To, jak myślimy o cierpieniu, zarówno własnym, jak i innych, prawdopodobnie bardziej wskazuje naturę naszego życia duchowego, niż nam się wydaje. Cierpienie, podobnie jak sam krzyż, może być zrozumiane tylko od wewnątrz. Zawiera największą z tajemnic.
22 października 2020, ks. Michał Wasilczyk

Akatyst przed Ikoną Matki Bożej Leśniańskiej

W każdą środę w Żeńskim Domu Zakonnym w Holeszowie w kaplicy pw. św. Mikołaja sprawowany jest Akatyst przed Ikoną Matki Bożej Leśniańskiej.
22 października 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Zapomniane piękno ofiary

Kiedy składamy Chrystusowi w ofierze cokolwiek, kiedy poświęcamy cokolwiek dla naszych braci i sióstr - nawet nasze życie - nie tracimy niczego, co kiedykolwiek miało jakąkolwiek wartość.
21 października 2020, Dawid Szejbut

W nowym numerze kwartalnika NEOS

XV numer wydawnictwa Bractwa Młodzięzy Prawosławnej diecezji warszawsko-bielskiej.
21 października 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Kto rządzi światem

Kiedy czytamy o wszystkich cudach, których dokonywał Jezus, jak może w naszym życiu nie gościć ogromny pokój, skoro wiemy, że Bóg naprawdę kontroluje WSZYSTKO w tym życiu?
|<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >  >>  >|