Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

03 maja 2024, Vladimir Nemychenkov (tłum. Justyna Pikutin)

Samotność Chrystusa – przemyślenia na Wielki Piątek

Samotność Chrystusa jest samotnością Boga pośród ludzi, samotnością nieśmiertelnego wśród śmiertelników, niebiańskiego wśród ziemskich.
On nie ma sobie równych.
02 maja 2024, ks. Gabriel Białomyzy

Sakrament Namaszczenia Olejem Świętym w Białej Podlaskiej

1.05.2024 roku w Parafii Św. św. równych Apostołom Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej odprawiono Sakrament Namaszczenia Olejem Świętym
02 maja 2024, Marina Biriukova (tłum. Justyna Pikutin)

Lekcje łotra

Jednym z powodów, dla których zwróciłam się do rozważnego łotra, był ból spowodowany poczuciem winy. Nie z powodu grzechu, podkreślam, ale z powodu poczucia winy, które jest owocem grzechu, jego rezultatem; poczucia winy wobec ludzi, których obraziłam, zraniłam, którym przyniosłam cierpienie.
01 maja 2024, o. Ioan Valentin Istrati (tłum. Justyna Pikutin)

Najgłębsza przepaść na świecie

Śmierć Zbawiciela odwraca bieguny wartości wszechświata, obnaża kły świata, wywraca fundamenty ziemi, wyciska głębię znaczenia z tajemnic Boga i podaje nam je w Krwi Zbawiciela. Cała mądrość tego świata staje się daremna w mgnieniu oka.
30 kwietnia 2024,

Grupa teatralna przy parafii w Dubinach

24 kwietnia odbyło się premierowe przedstawienie kukiełkowe.
30 kwietnia 2024, Gabriel Szymczak

Patrzeć oczami Jezusa

Dla Jezusa każda złamana – grzechem, brudem, cierpieniem, szaleństwem – istota nadal była umiłowanym dziełem Boga, Jego dzieckiem, mającym w sobie piękno Najwyższego, bo stworzonym na Jego obraz i podobieństwo. Jak więc Bóg mógłby ich całkowicie odrzucić, odciąć się od nich?
29 kwietnia 2024,

Niedziela Palm w katedrze metropolitalnej

Zgodnie z tradycją, w wigilię święta, jak i w samym dniu świątecznym ma miejsce poświęcenie palm lub gałązek wierzbowych udekorowanych kwiatami.
29 kwietnia 2024,

Św. Izaak Syryjczyk o Duchowej Mądrości

W powiedzeniach św. Izaaka mamy tę stałą współzależność między wysokościami duchowej mądrości osiągniętej przez najniższe upokorzenie prawdziwie pokornej duszy.
28 kwietnia 2024, red. otrada.net (tłum. Justyna Pikutin)

Święcona jest nie wierzba, a trzymający ją chrześcijanin

Gałązka wierzby w naszych rękach to znak, że wjazd Chrystusa do Jerozolimy na dobrowolne cierpienie jest dla nas nie mniej ważny niż dla tych, którzy dwa tysiące lat temu witali Go gałązkami palmowymi z okrzykami "Hosanna!"
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|