Aktualności

17 listopada 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Człowiek pracujący na świętość

Czy zbawienie jest tylko darem, który wystawiasz na półce swojego życia? Dar zbawienia nie jest przeznaczony do umieszczenia na półce ani nawet na honorowym miejscu. Jeśli naprawdę go mamy, powinniśmy go aktywować i sprawić, aby działał.
16 listopada 2020, tłum. Joachim Jelisiejew

Modlitwa w ciszy III

Musimy pamiętać, że powinniśmy zawsze zbliżać się do Boga wiedząc, że Go nie znamy. Musimy zbliżać się do niezbadanego, tajemniczego Boga, który ujawnia się tak, jak chce; ilekroć przychodzimy do Niego, stajemy przed Bogiem, którego jeszcze nie znamy.
15 listopada 2020, Orthodox.pl

Zmarł ks. Jan Prokopiuk

Kancelaria Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski zawiadamia, że 15 listopada 2020 roku w godzinach porannych, zmarł ks. mgr Jan Prokopiuk.
15 listopada 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Czy powitamy Chrystusa, czy poprosimy, aby odszedł?

Pomyśl, że moglibyśmy spotkać Chrystusa w całej Jego mocy - czy powitalibyśmy Go, czy też odrzucilibyśmy Go? Czy bylibyśmy Mu posłuszni, czy też balibyśmy się Go i prosilibyśmy, aby zostawił nas w spokoju?
14 listopada 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Pracuj ciężko, módl się intensywnie

Współczesne złożone doświadczenie życiowe jest praktycznie zredukowane do wielu godzin pracy i takiej ilości rozrywki, jaką może pomieścić doba. Kariera i życie towarzyskie stają się jedynymi ważnymi rzeczami w życiu.
13 listopada 2020, tłum. Justyna Pikutin

I ja cię nie osądzam - cz. 2

Kto grzeszy, ten może pójść do swego spowiednika - nie po to, by otrzymać usprawiedliwienie (biada temu, kto pójdzie w takim celu), a po to, by powiedzieć: “Zgrzeszyłem” - i wtedy wybaczenie przyjdzie jak dar.
12 listopada 2020, orthodox.pl

Prace Komisji nad tłumaczeniem Nowego Testamentu

Komunikat Kancelarii Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski.
12 listopada 2020, tłum. Justyna Pikutin

I ja cię nie osądzam - cz. 1

W opowieści o cudzołożnicy skrywa się pewien delikatny wątek - człowiekowi czasami trudno jest zrozumieć, dlaczego w Ewangelii nie doszło do jej ukamienowania. Przecież Chrystus to Nauczyciel Prawa...
11 listopada 2020, ks. Igor Habura

Świętej Wielkiej męczennicy Paraskiewy w Samborzu

Święto parafialne lokalnej wspólnoty.
11 listopada 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Wejść za Jego próg

Gdzie zainwestuję swój czas i energię? W tłumie głosów domagających się, bm je usłyszał w różnych mediach, czy w słowach naszego Pana i Jego świętych?
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|