Aktualności

17 grudnia 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich w Biłgoraju

15 grudnia 2016 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla – prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się „Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich”.
17 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: architektura i sztuka sakralna pogranicza (wideo)

W ramach naszego cyklu prezentujemy nagranie z wykładu prof. Jerzego Uścinowicza pt. "Ekumenizm stosowany w architekturze i sztuce sakralnej pogranicza".
16 grudnia 2016, Patryk Miżołemski

Stargard: VI Przegląd Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej

Już po raz szósty, 26 listopada 2016 roku, w stargardzkiej cerkwi rozbrzmiewał śpiew pieśni liturgicznych i paraliturgicznych. W przeglądzie Pieśni wzięły udział chóry z Polski i z zagranicy.
15 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Służba dla Chrystusa

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do naszego życiowego powołania - służby bliźnim.
15 grudnia 2016, Natalia Walicka

Rozpoczynamy cykl artykułów pt. "Cerkiew prawosławna - Cerkiew eucharystyczna"

Zapraszamy do lektury cyklu artykułów o szeroko pojętej tematyce eucharystycznej. Pojawiające się raz w miesiącu artykuły będą przemyśleniami rożnych osób – zarówno wiernych, jak i duchownych – na temat roli Eucharystii w naszym Kościele oraz podejmowane będą zagadnienia związane z tą tematyką oraz problemy, z jakimi borykają się wierni. Zapraszamy do lektury pierwszego felietonu z cyklu autorstwa Dominiki Kovačević.
15 grudnia 2016, Dionizy Rzepeckij

Oficjalna wizyta Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w parafii prawosławnej w Sandomierzu

13 grudnia bieżącego roku, w dniu pamięci św. Apostoła Andrzeja pierwszego z powołanych, Parafię Prawosławną w Sandomierzu z oficjalną wizytą odwiedził Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, pan Adam Jarubas.
14 grudnia 2016, Anna Nimierowicz

Zakończyło się jubileuszowe Walne Zgromadzenie BMP w Polsce

​Z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy 10 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Warszawie odbyło się XXXV Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce. Miało ono charakter sprawozdawczy.
13 grudnia 2016, Katarzyna Rabczuk

Konkurs „Św. Atanazy Brzeski. 420. rocznica tragicznej unii brzeskiej” rozstrzygnięty

Dnia 5 grudnia br. w Podlaskim Centrum Kultury Prawosławnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego pt. Św. Atanazy Brzeski. 420. rocznica tragicznej unii brzeskiej, zorganizowanego przez BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
13 grudnia 2016, Katarzyna Koev

Puławy: otwarcie wystawy pt. Cerkwie Polski Wschodniej

8 grudnia w Galerii Inter Libros przy Bibliotece Miejskiej w Puławach miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej świątynie prawosławne wschodniej Polski.
12 grudnia 2016, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska

Zapytanie o cenę na usługę zarządzania projektem

W imieniu Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej zapraszamy do przedstawienia oferty cenowej na wykonanie usługi zarządzania projektem
|<  <<  <  368  369  370  371  372  373  374  375  376  377  378    >  >>  >|