Aktualności

23 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Raduj się, Święty Krzyżu! – Boże Narodzenie jako Zimowa Pascha (felieton)

Refleksja o ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem i samym święcie jako praobrazie Wielkiego Tygodnia i Paschy, a za tym smutku i głębokiej radości które powinny towarzyszyć nam w tym czasie, w opozycji do powierzchownego szczęścia mijającego już w pierwszy czy drugi dzień Świąt.
23 grudnia 2016, Ks. Mirosław Lewczak

Budowa świątyni Hagia Sophia w Warszawie – stan bieżący

Rozpoczęta rok temu budowa nowej warszawskiej świątyni, osiąga właściwą formę architektoniczną.
22 grudnia 2016, Kancelaria Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

Ogłoszenie o wyborze wykonawcy na zarządzanie projektem

W imieniu Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej informujemy, iż w odpowiedzi na zapytanie z dnia 12 grudnia 2016r. o cenę na usługę zarządzania projektem
22 grudnia 2016, Ks. prot. Adam Weremijewicz

Chełm: dekanalne rekolekcje duchowieństwa

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Abla, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, 17 grudnia (sobota) w dzień wspomnienia liturgicznego św. Męczennicy Barbary odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu chełmskiego w Żeńskim Domu Zakonnym św. Mikołaja Cudotwórcy w Holeszowie.
21 grudnia 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Uroczystości ku czci patrona białostockiej Katedry św. Mikołaja

W dniach 18-19 grudnia w białostockiej Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy odbyły się uroczystości ku czci jej patrona. Świątecznym nabożeństwom całonocnego czuwania oraz Boskiej Liturgii przewodniczył JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Lubelski i Chełmski Abel.
21 grudnia 2016, tłum. Anna Kindziuk

Kto potrzebuje świąt Bożego Narodzenia?

Refleksja amerykańskiego prawosławnego duchownego, Johna Parkera, odnośnie prezentów Bożonarodzeniowych i prawdziwego naśladownictwa św. Mikołaja.
20 grudnia 2016, o. Paweł Cecha

Zimowe przyjemności

Zapraszamy do lektury felietonu o. Pawła Cechy z cyklu "Zapiski z zachodu Europy", który będzie ukazywał się na naszej stronie co dwa tygodnie.
18 grudnia 2016, tłum. Stefan Dmitruk

Metropolita Włodzimierz (Sabodan): Kazanie w dzień św. Mikołaja

Kazanie metropolity kijowskiego i całej Ukrainy Włodzimierza (Sabodana) z okazji święta ku czci św. Mikołaja Cudotwórcy wygłoszone 19 grudnia 2004 r.
18 grudnia 2016, Szymon Opolski

Boratyniec Ruski: dzieci przygotowały ozdoby choinkowe

W dniu pamięci św. męcz. Barbary, 17 grudnia, o godz. 14.00 w sali parafialnej w Boratyńcu Ruskim zebrało się trzydzieścioro troje dzieci aby pod okiem proboszcza, o. Andrzeja Opolskiego i matuszki Krystyny przygotować ozdoby świąteczne.Tego rodzaju spotkania stały się już tradycją w Boratyńcu Ruskim.
17 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Wiara, dziewictwo, prezent – metropolita Góry Liban Jerzy (Khodr) na Niedzielę Ojców

Przedstawiamy Państwu kazanie znanego arabskiego teologa prawosławnego na ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem, zwaną Niedzielą Ojców.
|<  <<  <  367  368  369  370  371  372  373  374  375  376  377    >  >>  >|