Aktualności

30 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: Sztuka nauką wrażliwości - poezja D.Sobola i K.Sawczuk (cz.2)

W drugiej części artykułu prezentujemy sylwetki i wiersze młodych poetów - Katarzyny Sawczuk i Dominika Sobola.
30 grudnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Zakończył się cykl "Małe i duże podróże po cerkiewnej kulturze"

Bieżący rok upłynął w Stowarzyszeniu OrthNet pod szyldem wielu nowych projektów. Jednym z nich był cykl „Małe i duże podróże po cerkiewnej kulturze” skierowany do najmłodszych odbiorców. Zachęcamy do przypomnienia sobie zrealizowanych odcinków!
29 grudnia 2016, ks. Mariusz Synak

Narodzenie Chrystusa w Ewangeliach cz.1

Zapraszamy do lektury pierwszej części felietonu ks. Mariusza Synaka odnoszącego się do pierwszych lat życia Jezusa Chrystusa i związanych z tym nieścisłości.
29 grudnia 2016, tłum. Natalia Walicka

Dar mowy

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor przypomina o tym, z jaką ostrożnością powinniśmy korzystać z daru mowy.
28 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Boże Narodzenie na świecie (nowy styl)

Fragmenty listów świątecznych zwierzchników Cerkwi lokalnych, zdjęcia oraz nagrania video z prawosławnych obchodów Bożego Narodzenia w różnych częściach świata.
27 grudnia 2016, Izabela Łukaszuk

Świąteczna Zbiórka Żywności w Białymstoku

W dniach 16-18 grudnia w sieci sklepów PSS Społem w Białymstoku po raz kolejny odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
26 grudnia 2016, Adam Matyszczyk

Pogoda sprzyja budowie. Kolejne etapy wznoszenia augustowskiej cerkwi

18 września 2015 r. arcybiskup białostocki i gdański Jakub zatwierdził projekt budowy nowej cerkwi w Augustowie. Projekt architekta z Białegostoku pana Mirosława Siemionowa, zawiera elementy współczesnej architektury, a cerkiew po wybudowaniu będzie poświęcona Augustowskiej Ikonie Matki Bożej.
25 grudnia 2016, tłum. Dominika Kovačević

Żłób czy grób? – metropolita Aleppo Paweł (Jazidżi) na Boże Narodzenie

Przedstawiamy Państwu kazanie na święto Narodzenia Chrystusa metropolity Aleppo Pawła - porwanego w kwietniu 2013 roku przez rebeliantów, autorytetu duchowego bliskowschodniego prawosławia. Pamiętajmy w swych modlitwach o Syryjczykach, którzy mimo trudnej sytuacji gromadzą się w tych dniach w cerkwiach, by spotykać i wysławiać Nowonarodzonego Chrystusa.
24 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Kolęda bizantyjska „Odwieczny Bóg”

W Wigilię Bożego Narodzenia (nowy styl) przedstawiamy Czytelnikom polskie tłumaczenie i różnojęzyczne nagrania najsłynniejszej bizantyjskiej kolędy.
23 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: Sztuka nauką wrażliwości - poezja D.Sobola i K.Sawczuk (cz.1)

W ramach naszego cyklu prezentujemy rozważania na temat roli sztuki w rozwoju dziecka oraz jak wpływa na tę kwestię kontakt z religią. W drugiej części przedstawimy sylwetki i wiersze młodych poetów - Katarzyny Sawczuk i Dominika Sobola.
|<  <<  <  366  367  368  369  370  371  372  373  374  375  376    >  >>  >|