Aktualności

08 stycznia 2024, o. Theodore Stylianopoulos (tłum. Gabriel Szymczak)

Ucieczka do Egiptu

Od najwcześniejszych dni Chrystus stawiał czoła prześladowaniom i samej śmierci. Przez swoje narodzenie wszedł w strumień historii i stał się podatny na te same próby, co my wszyscy. Jednak ani Pan, ani nikt z nas nie jest nigdy pozostawiony sam i bez ochrony, pozbawiony troskliwej opieki i opatrzności Bożej.
07 stycznia 2024, o. Walerij Duchanin (tłum. Justyna Pikutin)

Ty schodzisz jak deszcz na skoszoną trawę

W łonie Najczystszej, za pośrednictwem Ducha Świętego, stworzyłeś dla Siebie ciało, aby wszyscy, którzy noszą ciało, mogli uczestniczyć w Duchu Świętym. Oto Twoja mądrość i tajemnica Świętego Świętych. Twoje ciało stało się zasłoną Twego Bóstwa.
06 stycznia 2024, o. Georgios Dorbarakis (tłum. Gabriel Szymczak)

Bez Chrystusa nic nie ma sensu

Bez miłości i dobroci Stwórcy nic w wierze chrześcijańskiej nie byłoby zrozumiałe, a przede wszystkim Jego narodzenie jako osoby ludzkiej z Ducha Świętego i Dziewicy Marii. Zabierz miłość z przyjścia Chrystusa jako Tego, który nosił nasze ciało na zawsze, czyli na wieczność - i wszystko zostaje wymazane.
06 stycznia 2024, o. James Guirguis (tłum. Gabriel Szymczak)

Dlaczego Jezus został ochrzczony?

Kiedy przyjmujemy chrzest, Bóg Ojciec nie tylko nas widzi, ale widzi przez każdego z nas Jezusa Chrystusa, swego umiłowanego Syna. Przez nasz chrzest każdy z nas staje się synem lub córką, każdy z nas staje się dzieckiem Bożym.
05 stycznia 2024, metropolita Izajasz (tłum. Justyna Jakubowska)

Budowa pracowni ceramiki w Nikozi

O nowym projekcie edukacyjnym, rozwijającym szkołę artystyczną dla dzieci, powołaną przez diecezję Nikozi i Cchinwali w Gruzji.
05 stycznia 2024, Gabriel Szymczak

Zawsze radośni

Pośród ciebie jest Jahwe, Bóg twój, potężny Zbawca; cieszy się, weseli się tobą, odnowił swoją miłość [do ciebie]; raduje się z ciebie niezmiernie - tak źródło radości widział prorok Sofoniasz. Ono jest w Bogu, Który raduje się człowiekiem! I to ta radość Pana – według proroka Nehemiasza - jest waszą siłą.
04 stycznia 2024,

2 minuty z Ojcami: rozproszenie

Będzie starać się o skupienie uwagi ten, kto jest przekonany, iż ma przed sobą Boga, który na niego patrzy i który, jak jest napisane, przenika serca i nerki - św. Bazyli Wielki.
|<  <<  <  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33    >  >>  >|