Aktualności

06 marca 2024, św. mnich Ambroży z Optiny, tłum. M. Diemianiuk

List 64. O świętych relikwiach

Zapraszamy do lektury wybranych listów św. Ambrożego z Optiny do świeckich osób
05 marca 2024,

2 minuty z Ojcami: kolor duszy

Cnoty lub miłość, będąca ich źródłem, napełnia po śmierci pięknem i blaskiem tego, kto miłując, nabył je na tym świecie - abba Pafnucy.
04 marca 2024,

Postępy przy budowie cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej

Udało się ustawić całą konstrukcję cerkwi, w znaczej mierze ją odeskować, wstawić wszystkie drzwi.
04 marca 2024, hieromnich Chrysostomos (tłum. Gabriel Szymczak)

Pokusa z prawicy

„Prawica” i „lewica” nie odnoszą się jedynie do powiązań politycznych. Terminów tych używano także do określenia dwóch kategorii pokus w życiu duchowym. Ponieważ jest mniej odczuwalna, pokusę „z prawicy” uznano za bardziej niebezpieczną.
03 marca 2024, s. Natalya Kavierznieva (tłum. Justyna Pikutin)

Rozmyślając nad słowami starszego syna

Rodzice mają swoich ulubieńców, prawda? Usprawiedliwiają ich i rozpieszczają we wszystkim, potem rozpuszczonych, wyciągają z kłopotów, wspierają finansowo, dopóki są w "odległej krainie", a kiedy wracają do domu i płaczą tatusiowi i mamusi w ramionach – zabijają im utuczone ciele.
02 marca 2024, Gabriel Szymczak

Dolina cienia śmierci

Jeśli nawet pójdę pośród cienia śmierci, nie ulęknę się zła, albowiem Ty jesteś ze mną (Ps 22, 4). Psalmista podąża doliną pełną ciemności, jednak nie ogarnia go przygnębienie. Wie, że Bóg jest przy nim, że roztacza nad nim opiekę, prowadzi go ku Swemu domowi i na specjalnie przygotowaną dla niego ucztę.
01 marca 2024, ks. Mariusz Synak

„Nie mogłem milczeć!”

Cykl podcastów poświęconych życiowym perypetiom i martyrologii św. Łukasza Wojno-Jasienieckiego, arcybiskupa symferopolskiego i krymskiego, profesora medycyny
01 marca 2024, o. Themistoklis Mourtzanos (tłum. Gabriel Szymczak)

Cud, nadzieja i miłość

Dlaczego ludzie szukają w swoim życiu cudów, aby uwierzyć? Czy tylko działanie naszego rozumu każe nam wątpić w to, o czym wszyscy zasadniczo wiemy, że jest prawdą, czyli w obecność Boga? Czy jest to presja wywierana przez nasze otoczenie, zwłaszcza przez osoby, którym ufamy i które mają na nas wpływ?
|<  <<  <  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19    >  >>  >|