kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Aktualności

08 września 2016, ks. Mariusz Synak

Ścięcie św. Jana Chrzciciela — rozważania o 11 września

Niedziela, 11 września to dzień, który skłania do refleksji z kilku powodów. Wspominamy nie tylko wydarzenia z Nowego Jorku, ale także coś dużo głębszego i o wiele większym znaczeniu — ścięcie św. Jana Chrzciciela. Ten jeden dramat budzi w każdym kolejnym pokoleniu niepokój sumienia na tyle duży, że ludzkość, pamięta go lepiej, niż wielkie tragedie naszych czasów.
08 września 2016, ks. Andrzej Grycz

Intronizacja Jego Ekscelencji biskupa Paisjusza

W dniu pamięci św. Maksyma Gorlickiego miała miejsce intronizacja biskupa Paisjusza na ordynariusza diecezji przemysko-gorlickiej. Uroczystości zgromadziły rzesze hierarchów i wiernych.
08 września 2016, Jan Chodakowski

Uroczystości w Tokarach

4 września 2016 roku w Koterce, należącej do parafii prawosławnej w Tokarach, odbyło się poświęcenie cerkwi po remoncie. Uroczystego poświęcenia świątyni dokonał Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Prawosławny Metropolita Warszawski i Całej Polski.
08 września 2016, Patryk Miżołemski

Święto ku czci Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy w barlineckiej cerkwi

28 sierpnia według kalendarza juliańskiego Cerkiew prawosławna obchodzi święto Zaśnięcia Bogurodzicy. Już dnia poprzedniego w wielu cerkwiach rozpoczęły się uroczystości poprzedzające główną Liturgię. Nie inaczej było w Barlinku.
07 września 2016, tłum. Natalia Walicka

Żyj dla innych

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", w którym autor porusza kwestię oddania swojego życia dla innych, jako jedynej drogi chrześcijańskiego życia.
07 września 2016, Ola Kuprianowicz

II Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Prawosławnej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski w dniach 29-30 sierpnia 2016 r. w Gładyszowie odbyło się II Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
07 września 2016, o. Jarosław Jóźwik

Panichida za duszę śp. prof. Andrzeja Łapko

W poniedziałek, 29 sierpnia o godzinie 17.30, w Cerkwi Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu, została odprawiona panichida za duszę, zmarłego przed rokiem, Fundatora Fundacji OIKONOMOS oraz Przewodniczącego Bractwa św. św. Cyryla i Metodego, prof. Andrzeja Łapko.
07 września 2016, o. Jarosław Jóźwik

Zakończyła się VII Międzynarodowa Konferencja Akademii Supraskiej

W dniach 29-31 sierpnia 2016 r. w Akademii Supraskiej odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Akademii Supraskiej. Tematem konferencji była księga cyrylicka oraz jej czytelnicy.
06 września 2016, Katarzyna Masalska

Chór Filoi z wizytą w Niemczech

W ramach współpracy Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS Diecezji Białostocko-Gdańskiej i Diakonie Zentrum Pirmasens, w dniach 27-31 sierpnia 2016 r. odbył się wyjazd Chóru Filoi do Niemiec.
05 września 2016, Marta Cecha

Święto polskiej parafii w Brukseli

4 września Polska Parafia Prawosławna w Brukseli celebrowała swoje święto patronalne – Narodzenie Bogurodzicy. Przeniesionym na niedzielę uroczystościom przewodniczył metropolita Belgii i egzarcha Holandii i Luksemburga Atenagoras.
|<  <<  <  523  524  525  526  527  528  529  530  531  532  533    >  >>  >|