kuchnia muzyka sklep
polska świat
publicystyka pytania i odpowiedzi archiwum
ogłoszenia wydarzenia fotogalerie
redakcja wesprzyj nas kontakt

Aktualności

04 października 2016, Ks. Mikołaj Dziewiatowski

Parafialne święto w Sosnowcu

2 października w sosnowieckiej cerkwi pw. św. św. Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii odbyło się święto parafialne. Boską Liturgię sprawował ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej abp. Szymon.
04 października 2016, ks. kpt. Łukasz Godun

Nowi duchowni ordynariatu

Podczas Świętej Liturgii sprawowanej 2 października br. w cerkwi św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli, Jego Ekscelencja biskup Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy udzielił sakramentu kapłaństwa ks. diakonowi Remigiuszowi Sosnowy oraz lektorowi por. Tomaszowi Paszko.
04 października 2016, Katarzyna Draniewicz

Nowy projekt Stowarzyszenia OrthNet

W ramach projektu „Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon“ rozpoczęły się prace nad filmem dokumentalnym na temat kultu ikon na Podlasiu. Tym razem w centrum zainteresowania znajdzie się nie proces powstania ikony, lecz jej rola w obrządku wschodnim, jak i zachodnim. Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie OrthNet.
04 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Uroczystości w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

W pierwszą niedzielę października w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku uroczyście obchodzono święto ku czci ikony "Wsiecarycy". Uroczystości uświetniły także obchody 50-lecia świeceń kapłańskich ks. Walentego Olesiuka.
03 października 2016, Marek Masalski

Gala Ubi Caritas

W sobotę 1 października w Warszawie, odbyła się ogólnopolska gala Ubi Caritas. Jest to inicjatywa chrześcijańskich organizacji charytatywnych działających w naszym kraju, tj. Caritas Polska, Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS i ewangelickiej Diakonii.
03 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w niektórych parafiach diecezji białostocko-gdańskiej. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
03 października 2016, ks. protodiakon Marek Waszczuk

Leśniańskiej Ikony Matki Bożej w Nosowie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Podwyższeniu Krzyża Pańskiego niewielka parafia prawosławna w Nosowie uroczyście czci Leśniańską Ikonę Bogarodzicy.
03 października 2016, Ks. Michał Wasilczyk

Boska Liturgia w Bończy

Na terenie powiatu krasnostawskiego po dziejowych burzach minionego stulecia pozostała tylko jedna funkcjonująca parafia prawosławna pw. Opieki Matki Bożej w Bończy.
03 października 2016, Ks. Eliasz Suproniuk

25 lat służby kapłańskiej o. Jerzego Kulika

W niedzielę 25 września 2016 r. ks. prot. dr Jerzy Kulik obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.
03 października 2016, ks. prot. mgr Julian Felenczak

Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Sanoku

"Zbaw Boże, Twój lud i pobłogosław Twoje dziedzictwo, zwycięstwo prawosławnym chrześcijanom w przeciwnościach daruj i Twoim krzyżem ochraniaj społeczność Twoją".
|<  <<  <  516  517  518  519  520  521  522  523  524  525  526    >  >>  >|