Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

04 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Uroczystości w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

W pierwszą niedzielę października w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku uroczyście obchodzono święto ku czci ikony "Wsiecarycy". Uroczystości uświetniły także obchody 50-lecia świeceń kapłańskich ks. Walentego Olesiuka.
03 października 2016, Marek Masalski

Gala Ubi Caritas

W sobotę 1 października w Warszawie, odbyła się ogólnopolska gala Ubi Caritas. Jest to inicjatywa chrześcijańskich organizacji charytatywnych działających w naszym kraju, tj. Caritas Polska, Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS i ewangelickiej Diakonii.
03 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w niektórych parafiach diecezji białostocko-gdańskiej. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
03 października 2016, ks. protodiakon Marek Waszczuk

Leśniańskiej Ikony Matki Bożej w Nosowie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Podwyższeniu Krzyża Pańskiego niewielka parafia prawosławna w Nosowie uroczyście czci Leśniańską Ikonę Bogarodzicy.
03 października 2016, Ks. Michał Wasilczyk

Boska Liturgia w Bończy

Na terenie powiatu krasnostawskiego po dziejowych burzach minionego stulecia pozostała tylko jedna funkcjonująca parafia prawosławna pw. Opieki Matki Bożej w Bończy.
03 października 2016, Ks. Eliasz Suproniuk

25 lat służby kapłańskiej o. Jerzego Kulika

W niedzielę 25 września 2016 r. ks. prot. dr Jerzy Kulik obchodził jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.
03 października 2016, ks. prot. mgr Julian Felenczak

Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Sanoku

"Zbaw Boże, Twój lud i pobłogosław Twoje dziedzictwo, zwycięstwo prawosławnym chrześcijanom w przeciwnościach daruj i Twoim krzyżem ochraniaj społeczność Twoją".
02 października 2016, tłum. Dominika Kovačević

Kilka słów o „śmierci miłosiernej”, czyli eutanazji – metropolita Trypolisu i Al-Koury Efrem (Kyriakos)

W języku arabskim eutanazję określa się eufemistycznym zwrotem „śmierci miłosiernej”. Jednakże jeden z libańskich biskupów prawosławnego Patriarchatu Antiocheńskiego, metropolita Trypolisu i Al-Koury Efrem (Kyriakos) w swoim krótkim artykule odpowiada, jakie jest chrześcijańskie podejście do tego zagadnienia.
01 października 2016, Anna Kindziuk

Moskwa: pierwsza patriarsza Liturgia z przekładem na język migowy

W dzień zakończenia święta Narodzenia Bogurodzicy i zarazem na Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących, po raz pierwszy w historii patriarcha rosyjski sprawował Boską Liturgię z tłumaczeniem na język migowy.
30 września 2016, Dominika Kovačević

Cerkwie rumuńska, antiocheńska i gruzińska razem uczciły pamięć św. Antyma Iberyjczyka

Świętym Antym Iberyjczyk łączy trzy Cerkwie lokalne: gruzińską, rumuńską i antiocheńską. Z racji 300. rocznicy śmierci św. Antyma bieżący rok Cerkiew rumuńska poświęciła właśnie jemu, a centralne uroczystości tego jubileuszu miały miejsce 27 września w Bukareszcie.
|<  <<  <  509  510  511  512  513  514  515  516  517  518  519    >  >>  >|