Aktualności

28 maja 2024, Grzegorz Jacek Pelica

Parafialne święto w cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy w Dratowie

Parafialne święto w cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy w Dratowie w niedzielę 26 maja zgromadziło liczną rzeszę wiernych z całego regionu oraz parafian i miejscowych sympatyków prawosławia.
28 maja 2024,

2 minuty z Ojcami: sprawy wieczne

Ludzie cieleśni, ponieważ nie mogą doświadczyć tego, co niewidzialne, wątpią, czy istnieje to, czego cielesnymi oczami nie widzą - św. Grzegorz Dialog.
27 maja 2024,

Święto parafialne w Zgorzelcu

Uroczystości ku czci świętych Konstantyna i Heleny.
27 maja 2024,

Święty Hezychiusz o wizji Chrystusa

Chociaż możemy chcieć lub pragnąć konkretnej formy Bożej manifestacji w naszym życiu, jesteśmy wezwani do zaufania i przyjęcia w miłości i nadziei, że każda chwila naszego życia jest chwilą obecności Chrystusa.
26 maja 2024, o. Philip Lemasters (tłum. Justyna Pikutin)

Słowo na Niedzielę o paralityku

Paralitykowi, który przez wiele lat nie był w stanie się poruszać, z pewnością nie było łatwo wypełnić polecenia Chrystusa - wstać, wziąć swoje posłanie i pójść. Był przyzwyczajony do bycia inwalidą, ale Zbawiciel powołał go do innego życia, którego trudności nie mógł sobie wyobrazić.
25 maja 2024,

Koncert Paschalny z okazji 100-lecia autokefalii PAKP w Lublinie

W czasie koncertu odbyła się premierowa projekcja filmu pn. Diecezja lubelsko-chełmska jako duchowy owoc autokefalii Kościoła prawosławnego w Polsce.
24 maja 2024, Gabriel Szymczak

Druga szansa

To musi być opowieść osobista. Jej celem nie jest jednak pokazanie jakiegoś własnego osiągnięcia, bo go tu po prostu nie ma. To tylko historia, pokazująca sposób działania Boga – historia, do której podobną mógłby opowiedzieć pewnie każdy.
24 maja 2024, hieromnich Kalinik (Berger) / tłum. Gabriel Szymczak

Strzec myśli, strzec serca

Myśl jest ziarnem, które zasiane w sercu może wpłynąć na całość nie tylko naszego postępowania, ale na całość naszego stosunku do życia, do konkretnej sytuacji, do innych, a nawet do nas samych. Myśli mają potężną moc i mogą nas motywować lub całkowicie zniechęcić.
23 maja 2024,

Diecezjalne uroczystości 100-lecia uzyskania autokefalii w Białymstoku

Tegoroczne święto Katedry połączone zostało z diecezjalnymi obchodami związanymi z jubileuszem 100-lecia autokefalii PAKP.
23 maja 2024,

2 minuty z Ojcami: prawdziwie biedni i godni politowania

Pan Bóg ubolewa nad zgubą przewrotnych i pełen troski posyła im lekarzy i nauczycieli - abba Serenus.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|