Aktualności

17 sierpnia 2016, Helena Kwiatkowska

Patriarcha Antiochii Jan X Doktorem Honoris Causa ChAT

Na wniosek Rady Wydziału Teologicznego ChAT, Senat uczelni nadał tytuł Doktora Honoris Causa Jego Świątobliwości Janowi X za wybitne zasługi dla dokonań w zakresie kształtowania teologicznej i kulturowej tożsamości prawosławia w wymiarze światowym, rozwoju teologii prawosławnej i muzyki cerkiewnej oraz działalności dotyczącej dialogu międzywyznaniowego i międzyreligijnego.
17 sierpnia 2016, ks. Adam Weremijewicz

Święto Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Wólce Kraśniczyńskiej

W dniu 15 sierpnia w kaplicy pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Wólce Kraśniczyńskiej, która jest filią parafii prawosławnej w Bończy, odbyły się doroczne obchody święta patronalnego.
17 sierpnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Pokładaj nadzieję w Bogu

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do znaczenia ludzkiego cierpienia.
16 sierpnia 2016, ks. Doroteusz Sawicki

Rozpoczęła się historyczna wizyta patriarchy Antiochii

We wtorek 16 sierpnia rozpoczęła się siedmiodniowa wizyta w naszej Cerkwi delegacji Patriarchatu Antiocheńskiego – trzeciego Kościoła w honorowym dyptyku Rodziny Prawosławnych Cerkwi Lokalnych. Przewodniczy jej Zwierzchnik Patriarchatu Jego Świątobliwość Jan X.
16 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Ostatnie wolne miejsca w projekcie digitalizacyjnym

Dobiega końca rekrutacja do projektu "Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii". Już tylko dwie osoby mogą wziąć udział w digitalizacji pięciu obiektów sakralnych na terenie diecezji lubelsko-chełmskiej.
16 sierpnia 2016, ks. Andrzej Lewczak

Święcenia kapłańskie diakona Krzysztofa Kuderskiego

15 sierpnia br. Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski udzielił w Katedrze Metropolitalnej święceń kapłańskich diakonowi Krzysztofowi Kuderskiemu
16 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Wierni z różnych stron kraju pielgrzymują na Świętą Górę Grabarkę

Przed zbliżającym się świętem Przemienienia Pańskiego z różnych miejsc w Polsce wyruszyły pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę. W ciągu najbliższych dni pątnicy zarówno pieszo, jak i na rowerach przemierzą dziesiątki kilometrów.
16 sierpnia 2016, ks. Doroteusz Sawicki

Poświęcenie kaplicy św. Mikołaja w Koźlikach

14 sierpnia metropolita Sawa dokonał poświęcenia kaplicy św. Mikołaja we wsi Koźliki, która znajduje się w klejnickiej parafii.
15 sierpnia 2016, Grzegorz Szmyga

Biegnę dla Marty

16 sierpnia 2016 r. o godz. 3:00 nad ranem Piotr Sawczuk wyruszy z Białegostoku i pobiegnie na Świętą Górę Grabarkę dla Marty Szwonder, która marzy o tym, by móc samodzielnie chodzić. Ma do przebycia ponad 100 km.
15 sierpnia 2016, ks. Łukasz Godun

Nowy kapłan naszej Cerkwi

Podczas Świętej Liturgii w sobotę 13 sierpnia br., Jego Eminencja, metropolita Sawa udzielił sakramentu kapłaństwa diakonowi Rafałowi Wawreniukowi.
|<  <<  <  391  392  393  394  395  396  397  398  399  400  401    >  >>  >|