Aktualności

05 października 2016, Ks. Jan Kazimiruk

I Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych w Nowoberezowie

1 października 2016 roku z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski w cerkwi pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie odbył się I Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych.
05 października 2016, Stefan Dmitruk

Nowe wywiady związane z chorobą alkoholową

Na blogu nieupiwajemajaczasza.wordpress.com ukazały się przetłumaczone rozmowy związane z tytułową chorobą alkoholową w ujęciu Cerkwi Prawosławnej. Zachęcamy do lektury.
04 października 2016, Ks. Mikołaj Dziewiatowski

Parafialne święto w Sosnowcu

2 października w sosnowieckiej cerkwi pw. św. św. Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii odbyło się święto parafialne. Boską Liturgię sprawował ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej abp. Szymon.
04 października 2016, ks. kpt. Łukasz Godun

Nowi duchowni ordynariatu

Podczas Świętej Liturgii sprawowanej 2 października br. w cerkwi św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli, Jego Ekscelencja biskup Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy udzielił sakramentu kapłaństwa ks. diakonowi Remigiuszowi Sosnowy oraz lektorowi por. Tomaszowi Paszko.
04 października 2016, Katarzyna Draniewicz

Nowy projekt Stowarzyszenia OrthNet

W ramach projektu „Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon“ rozpoczęły się prace nad filmem dokumentalnym na temat kultu ikon na Podlasiu. Tym razem w centrum zainteresowania znajdzie się nie proces powstania ikony, lecz jej rola w obrządku wschodnim, jak i zachodnim. Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie OrthNet.
04 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Uroczystości w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

W pierwszą niedzielę października w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku uroczyście obchodzono święto ku czci ikony "Wsiecarycy". Uroczystości uświetniły także obchody 50-lecia świeceń kapłańskich ks. Walentego Olesiuka.
03 października 2016, Marek Masalski

Gala Ubi Caritas

W sobotę 1 października w Warszawie, odbyła się ogólnopolska gala Ubi Caritas. Jest to inicjatywa chrześcijańskich organizacji charytatywnych działających w naszym kraju, tj. Caritas Polska, Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ELEOS i ewangelickiej Diakonii.
03 października 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w niektórych parafiach diecezji białostocko-gdańskiej. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
03 października 2016, ks. protodiakon Marek Waszczuk

Leśniańskiej Ikony Matki Bożej w Nosowie

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Podwyższeniu Krzyża Pańskiego niewielka parafia prawosławna w Nosowie uroczyście czci Leśniańską Ikonę Bogarodzicy.
03 października 2016, Ks. Michał Wasilczyk

Boska Liturgia w Bończy

Na terenie powiatu krasnostawskiego po dziejowych burzach minionego stulecia pozostała tylko jedna funkcjonująca parafia prawosławna pw. Opieki Matki Bożej w Bończy.
|<  <<  <  386  387  388  389  390  391  392  393  394  395  396    >  >>  >|