Aktualności

27 kwietnia 2016, Magdalena Jarosz

Piknik edukacyjny ELEOS w Sochoniach

Wychowankowie SPWD ELEOS wzięli udział w pikniku edukacyjnym zorganizowanym w ramach projektu „Mali Giganci Internetu to My – z nami wiedzę zdobędziesz i Ty” – program profilaktyczny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
27 kwietnia 2016, ks. Henryk Paprocki

Synaksarion Wielkiej Środy

W Świętą Wielką Środę teoforyczni ojcowie nakazali wspominać kobietę nierządnicę, która namaściła Pana mirrą, bowiem było to niedługo przed zbawczymi Mękami. W tym celu ustanowiono właśnie teraz jej wspomnienie, aby według słowa Zbawiciela, wszędzie i wszystkim był głoszony jej odważny uczynek.
27 kwietnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Z Białegostoku wyjechała pomoc dla repatriantów z Ukrainy

Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku przy udziale Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia "Eleos" w Białymstoku wspierając działania Parafii Prawosławnej w Olsztynie z okazji Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przygotowało paczki świąteczne dla repatriantów z Donbasu przebywających w ośrodku Caritasu w Rybakach.
26 kwietnia 2016, ks. Henryk Paprocki

Synaksarion Wielkiego Wtorku

W Święty Wielki Wtorek wspominamy przypowieść o dziesięciu dziewicach, bowiem te przypowieści Pan idący na Męki, wchodząc do Jerozolimy, opowiadał swoim uczniom na Górze Oliwnej, a teraz zwracał się także do Żydów.
25 kwietnia 2016, Jakub Moczarski

Niedziela Palmowa w katedrze metropolitalnej

W niedzielę, poprzedzającą Wielkanoc, Cerkiew prawosławna świętuje jedno z dwunastu wielkich świąt – Wejście Chrystusa do Jerozolimy, znane również jako Niedziela Palmowa (cs. Wierbnoje Woskriesienije).
25 kwietnia 2016, ks. prot. Julian Felenczak

Rekolekcje duchowieństwa dekanatu sanockiego

2 kwietnia 2016 w Sanoku duchowieństwo dekanatu sanockiego, diecezji przemysko-nowosądeckiej, przystąpiło do sakramentu spowiedzi. Świętej Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów przewodniczył biskup gorlicki Paisjusz.
25 kwietnia 2016, ks. Mariusz Synak

Modlitwa św. Efrema Syryjczyka cz. II

Przedstawiamy drugą część rozważań ks. Mariusza Synaka na temat modlitwy św. Efrema. Tym razem tematem rozmyślań jest fragment modlitwy o "unyniju".
25 kwietnia 2016, ks. prot. Jerzy Łukaszewicz

Niedziela Palmowa w lubelskiej katedrze

Tegoroczne święto Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy w lubelskiej katedrze miało szczególnie uroczysty charakter.Po zakończonej Boskiej Liturgii arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej w imieniu Św. Soboru Biskupów PAKP, odznaczył orderem Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny II Stopnia katedralnego protodiakona Marka Waszczuka.
24 kwietnia 2016, Sylwester Szewczuk

Motocykliści w Zamościu rozpoczęli sezon modlitwą

Już po raz piąty fani jednośladowych pojazdów rozpoczeli sezon motocyklowy w Radecznicy. 23 kwietnia 2016 r., w sobotę Łazarza w ramach otwarcia sezonu odbyło się spotkanie przedstawicieli V Pielgrzymki na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Radecznica 2016 z proboszczem parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja w Zamościu – ks. Witoldem Charkiewicz.
24 kwietnia 2016, ks. Wadim Sztemburski

Panichida nad grobem arcyprezbitera Jana Lewczuka w Chełmie

W piątkowe popołudnie 22 kwietnia br. arcybiskup Abel, ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej sprawował żałobne nabożeństwo na cmentarzu prawosławnym w Chełmie nad grobami śp. arcyprezbitera Jana Lewczuka i jego matuszki Nadziei.
|<  <<  <  386  387  388  389  390  391  392  393  394  395  396    >  >>  >|