Aktualności

17 września 2016, ks. Tomasz Kosiński

Święto Skitu w Odrynkach

15 września jest dniem modlitewnego wspomnienia pamięci św. św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich, którzy są patronami Skitu w Odrynkach. Jak co roku to przepiękne miejsce przyciągnęło wielu wiernych, nie tylko z najbliższych miejscowości, ale z całej Polski, a nawet z zagranicy.
17 września 2016, Jarosław Charkiewicz

Nowość wydawnicza: "Życie Matki Bożej w ikonografii"

Nie upłynął jeszcze rok od pojawienia się książki Jarosława Charkiewicza pt. „Najświętsza Bogarodzico, zbaw nas”, wydanej u schyłku 2015 roku przez Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej, gdy – jesienią tego roku – ukazała się praca tego samego autora ponownie poświęcona Matce Bożej. Tym razem opowiada ona o życiu Bożej Rodzicielki.
16 września 2016, Natalia Walicka

Dziedzictwo prawosławia – młodzież w działaniu na rzecz parafii - relacja

W dniach 20-31 sierpnia br. młodzież z różnych części naszego kraju brała udział w warsztatach w ramach projektu: "Dziedzictwo prawosławia - młodzież w działaniu na rzecz parafii"
16 września 2016, oprac. Katarzyna Jaworowska

Uroczystości ku czci św. Aleksandra Newskiego

12 września (30 sierpnia) Cerkiew wspomina św. Aleksandra Newskiego. Tego dnia szczególne uroczystości odbyły się w parafiach, których patronem jest święty, m.in. w katedrze w Łodzi, cerkwi w Sokółce, a nawet w kapliczce w skansenie w Białowieży.
16 września 2016, Agnieszka Stepaniuk

Wyjatkowe uroczystości w Szczytach

Dzień wspomnienia ścięcia głowy św. Jana Chrzciciela był okazją do uczczenia jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich jak i 30-lecia święceń diakońskich proboszcza tamtejszej parafii, ks. prot. Jana Stepaniuka. Także tego dnia metropolita Sawa udzielił świeceń kapłańskich diakonowi Adamowi Magrukowi.
15 września 2016, Zofia Pawlak

Młodzież z diecezji warszawsko - bielskiej w Jabłecznej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski w dniach 9-11 września odbyła się pielgrzymka autokarowa do monasteru w Jabłecznej, zorganizowana pod patronatem Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji warszawsko-bielskiej.
15 września 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba, na początku września br. nastąpiły zmiany personalne w niektórych parafiach diecezji białostocko-gdańskiej. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
14 września 2016, ks. Jakub Dmitruk

Święto ul. Niecałej w Kaliszu

W Kaliszu, tradycją lat ubiegłych, w drugą sobotę września odbyło się Święto ul. Niecałej. Zgodnie z harmonogramem ubiegłych lat, także i w tym roku uroczystości rozpoczęła Święta Liturgia w cerkwi św. św. ap. ap. Piotra i Pawła, której przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Szymon.
14 września 2016, ks. Paweł Janiel

Zaśnięcie najświętszej Marii Panny w Hrubieszowie

W niedzielę 28 sierpnia br. wierni hrubieszowskiej parafii przeżyli swoją drugą "Paschę" po czternastu długich miesiącach remontu świątyni, ponownie mogli się zebrać na święto parafialne Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przybyli na nie także wierni z Chełma i innych okolicznych miejscowości, liczne grono sympatyków naszej parafii a także liczni pielgrzymi z kilku miast na Wołyńu z Ukrainy.
14 września 2016, Agnieszka Osiak

Ks. Jarosław Biryłko wyróżniony złotą odznaką MKiDN

W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2016 przyznano specjalne wyróżnienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Złotą odznakę otrzymał ks. Jarosław Biryłko, proboszcz parafii w Stargardzie.
|<  <<  <  384  385  386  387  388  389  390  391  392  393  394    >  >>  >|