Aktualności

20 września 2016, Marcin Abijski

Ukazał się film o wizycie relikwii św. Spirydona w Polsce

Staraniem Stowarzyszenia Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego ukazał się dwupłytowy album DVD dokumentujący wizytę w Polsce delegacji Cerkwi greckiej z relikwiami św. cudotwórcy Spirydona.
20 września 2016, tłum. Karion Szeszko

Chwała od Boga i chwała od ludzi

Przedstawiamy Państwu felieton ihumena Nektariusza (Morozowa) o powszechnym problemie uzależnienia swojego samopoczucia i własnej wartości od opinii innych ludzi oraz o tym, jak sobie z tym radzić.
20 września 2016, Katarzyna Rabczuk

Uroczystości poświęcenia cerkwi w Jabłecznej

Dzień pamięci św. męcz. Atanazego Brzeskiego, 18 września, był w tym roku niezwykle uroczysty dla wiernych monasterskiej parafii w Jabłecznej. Tego dnia metropolita Sawa wraz z towarzyszącym mu biskupem Grzegorzem dokonał poświęcenia, po generalnym remoncie, cerkwi pw. św. ap. i ew. Jana Teologa
20 września 2016, Jarosław Grycz

Uroczystości 90-lecia powrotu Łemków do prawosławia

17 września br. w Tylawie odbyły się uroczystości obchodów 90-lecia powrotu Łemków do prawosławia. To właśnie mieszkańcy Tylawy i sąsiedniej wsi Trzciana 16 listopada 1926 roku zadeklarowali chęć powrotu z unii do wiary Cerkwi prawosławnej prosząc metropolitę Dionizego o utworzenie parafii prawosławnej.
20 września 2016, ks. Marek Kiślak

O Wczasach Seniora w Cieplicach

W dniach 31.08-09.09 w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana odbyły się Wczasy Seniora. W tym roku z propozycji domu i stowarzyszenia św. św. ap. ap. Piotra i Pawła z siedzibą we Wrocławiu skorzystało 30 osób z różnych diecezji PAKP.
19 września 2016, ks. Piotr Pietkiewicz

Pierwsza w Polsce aplikacja o prawosławiu

Polecamy uwadze aplikację Orthodox Quiz przygotowaną przez ks. Piotra Pietkiewicza i informatyka Mateusza Bołbota. Aplikacja jest bezpłatna dostępna w systemie android do pobrania ze sklepu Google Play.
19 września 2016, Adam Matyszczyk

Wyświęcenie krzyża i placu pod budowę świątyni w Augustowie

W dniu święta Augustowskiej Ikony Matki Bożej duchowni i wierni zebrali się w Augustowie aby poświęcić krzyż i plac pod budowę świątyni. Tym samym zainicjowano budowę pierwszej od wielu lat cerkwi w tym mieście.
19 września 2016, ks. Paweł Janiel

Dołhobyczów: święto parafialne ku czci Św. Symeona Słupnik

Cerkiew prawosławna 14 września zaczyna nowy rok liturgiczny. Także tego dnia wspomina pamięć św. Symeona Słupnika, który jest patronem cerkwi w Dołhobyczowie (parafia Hrubieszów).
17 września 2016, ks. Mirosław Lewczak

Święcenia kapłańskie w katedrze metropolitalnej

17 września br., podczas sobotniej Świętej Liturgii Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski udzielił chirotonii kapłańskiej diakonowi Ignacemu Szwecowi. Jego Eminencji asystowało stołeczne duchowieństwo oraz zaproszeni goście.
17 września 2016, ks. Tomasz Kosiński

Święto Skitu w Odrynkach

15 września jest dniem modlitewnego wspomnienia pamięci św. św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich, którzy są patronami Skitu w Odrynkach. Jak co roku to przepiękne miejsce przyciągnęło wielu wiernych, nie tylko z najbliższych miejscowości, ale z całej Polski, a nawet z zagranicy.
|<  <<  <  374  375  376  377  378  379  380  381  382  383  384    >  >>  >|