Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

25 października 2016, Jakub Sterlingow, Mateusz Wołkowycki

Hajnowscy uczniowie w Ławrze Poczajowskiej

W dniach 16-19 października br. odbyła się autokarowa pielgrzymka młodzieży prawosławnej z Zespołu Szkół z DNJB w Hajnówce oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce do Poczajowa na Ukrainie.
25 października 2016, Ks. Marek Kiślak

Inauguracja roku w Szkole Śpiewu i Języka Cerkiewnosłowiańskiego

W dniach 21-22.10 odbyła się inauguracja i pierwszy zjazd Szkoły Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w nowym roku szkolnym. Spotkanie tradycyjnie miało miejsce w Prawosławnym Domu św. Stefana w Cieplicach.
24 października 2016, Konstanty Frączek

Święto Lubelskiej Ikony Bogarodzicy

W niedzielny bezdeszczowy poranek 23 października w lubelskiej katedralnej świątyni pw. Przemienienia Pańskiego na uroczystej Boskiej Liturgii zebrali się wierni, aby tradycyjnie świętować uroczystości ku czci Lubelskiej Ikony Bogarodzicy.
24 października 2016, Jerzy Kalina

Grand Prix dla „Archimandryty” w Tbilisi

Film dokumentalny Jerzego Kaliny „Archimandryta”, wyprodukowany przez Belsat TV, otrzymał GRAND PRIX XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Chrześcijańskich w stolicy Gruzji. W konkursie uczestniczyło trzydzieści filmów z dziewięciu krajów.
24 października 2016, Ks. Andrzej Kuźma

Spotkanie po 25 latach

17 października br. w monasterze św. Onufrego w Jabłecznej odbyło się spotkanie byłych seminarzystów którzy, dwadzieścia pięć lat temu, mianowicie w 1991 r. ukończyli naukę w Prawosławnym Seminarium Duchownym w Jabłecznej.
24 października 2016, Mikołaj Grycz

Święta Liturgia na Świętej Górze Jawor

W dniu święta Opieki Matki Bożej, 14 października, na św. Górze Jawor odbyły się uroczystości liturgiczne. Zgromadziły one rzesze duchownych i wiernych.
23 października 2016, tłum. Anna Kindziuk

Widzieliśmy… – na czym opiera się chrześcijańska wiara?

Przedstawiamy Państwu refleksję dotyczącej chrześcijańskiej wiary – że, wbrew pozorom, nie jest to jakaś idea czy wyobrażenie, lecz konkretne doświadczenie. Autorem tekstu jest amerykański duchowny prawosławny, o. Stephen Freeman – publikuje swoje teksty w Internecie, a także czasem prowadzi audycje w Ancient Faith Radio.
23 października 2016, tłum. Anna Dyjakowska

Najlepszy błąd

Zachęcamy do lektury artykułu metropolity Mesogaii i Lavreotiki Nikolaosa, który porusza temat aborcji, obecny ostatnio w debacie publicznej, a także inne kwestie związane z bioetyką.
23 października 2016, Konstanty Frączek

Lublin: uroczystości ku czci Lubelskiej Ikony Bogarodzicy

Zgodnie z wieloletnią tradycją w przedostatnią niedzielę października lubelska cerkiew katedralna pw. Przemienia Pańskiego świętuje uroczystość Lubelskiej Ikony Bogarodzicy.
23 października 2016, Dominika Kovačević

Jassy: uroczystości ku czci św. Petki

Jak co roku, 14 października uroczysta Boska Liturgia celebrowana przed soborem św. Petki w Jassach zgromadziła rzesze wiernych. Tym razem w Eucharystii celebrowanej przez 28 hierarchów uczestniczyło około piętnaście tysięcy osób.
|<  <<  <  372  373  374  375  376  377  378  379  380  381  382    >  >>  >|