Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

02 listopada 2016, ks. Andrzej Lewczak

Święto parafialne w Tyniewiczach Dużych

31 października Cerkiew wspomina pamięć świętego apostoła i ewangelisty Łukasza, którego pamięć w sposób szczególny jest czczona w Tyniewiczach Dużych. W tym dniu uroczystej świętej Liturgii przewodniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski w asyście licznie zgromadzonych duchownych.
02 listopada 2016, Jarosław Grycz

Konferencja duchowieństwa diecezji przemysko-gorlickiej

29 października 2016 roku w Gładyszowie odbyła się konferencja duchowieństwa diecezji przemysko-gorlickiej, którą rozpoczęto nabożeństwem dziękczynnym (molebnem) sprawowanym przez mnichów z Domu Zakonnego w Wysowej Zdrój.
01 listopada 2016, Dominika Kovačević

Posiedzenie synodu rumuńskiej Cerkwi

W ostatnich dniach października obradował Święty Synod rumuńskiej Cerkwi, który podjął kilka istotnych decyzji. Najważniejszą z nich jest nowa organizacja rumuńskiej Cerkwi w obydwu Amerykach.
01 listopada 2016, Katarzyna Rabczuk

Ukazał się nowy numer Istocznika

Do rąk Czytelników trafia kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Istocznik.
01 listopada 2016, ks. Piotr Pupczyk

Konferencja katechetów diecezji przemysko-gorlickiej

28 października 2016 roku katecheci i katechetki z diecezji przemysko-gorlickiej wzięli udział w konferencji. Spotkaniu przewodniczył biskup przemysko-gorlicki Paisjusz. Na konferencję katechetyczną przybył także przedstawiciel Władz Samorządowych, Burmistrz miasta Krynica Zdrój dr Dariusz Reśko.
31 października 2016, Dominika Kovačević

Cypr: konferencja Cerkwi bizantyjskich i orientalnych

W dniach 20-22 października w miejscowości Paralimni na Cyprze odbyła sie konferencja przedstawicieli Cerkwi bizantyjskich (chalcedońskich) i orientalnych (dochalcedońskich) pod przewodnictwem Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych.
31 października 2016, Dominika Kovačević

Intronizacja serbskiego biskupa Australii i Nowej Zelandii

Sobota 22 października rozpoczęła nowy rozdział w historii serbskiej metropolii prawosławnej Australii i Nowej Zelandii: po raz pierwszy jej ordynariuszem został mianowany hierarcha urodzony w Australii, a mianowicie biskup Sylwan (Mrakić).
31 października 2016, ks. Władysław Kaniuk

Świętej Paraskiewy Serbskiej w Kwiatoniu

27 października w dzień niebiańskiego wspomnienia św. Paraskiewy Serbskiej do Kwiatonia przybył Jego Ekscelencja, Biskup Przemyski i Gorlicki Paisjusz, który wraz z duchowieństwem dokonał małego poświęcenia cerkwi po kapitalnym remoncie jej wnętrza.
31 października 2016, o. Jarosław Jóźwik

Zakończenie projektu „ZaTopieni w historii II”

„Zatopieni w historii II” to druga edycja projektu artystyczno-edukacyjny, którego celem było zintegrowanie lokalnej społeczności z Parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu i utrwalenie wspomnień najstarszych mieszkańców tej okolicy. Autorką projektu była Anna Kołosow-Ostapczuk, a pomysłodawcą projektu o. Jarosław Jóźwik, proboszcz parafii.
30 października 2016, Adrian Kazimiruk

Wernisaże wystawy Dziedzictwo prawosławia - młodzież w działaniu dla parafii".

W październiku Stowarzyszenie Orthnet zorganizowało cztery wernisaże plenerowej wystawy fotograficznej, ukazującej efekty projektu "Dziedzictwo prawosławia - młodzież w działaniu dla parafii".
|<  <<  <  370  371  372  373  374  375  376  377  378  379  380    >  >>  >|