Aktualności

20 maja 2016, Ksenia Andrejuk

Relacja z pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę

W dniach 13-15 maja z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski już po raz XXXVII odbyła się Ogólnopolska Paschalna Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę. Pomimo niesprzyjającej pogody na Grabarkę przybyło około 250 osób.
19 maja 2016, Stefan Dmitruk

Nowe materiały na stronie dotyczącej choroby alkoholowej

W ostatnim czasie na blogu nieupiwajemajaczasza.wordpress.com opublikowano materiały pomocne w pracy duszpasterskiej w stosunku do osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
19 maja 2016, ks. Sławomir Chwojko

Sześć wieków parafii prawosławnej w Siemiatyczach

Sobota 14 maja br. zapisze się w historii Parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach, jak też i miasta Siemiatycze dużymi zgłoskami. W dniu tym prawosławni wierni Siemiatycz i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście uroczyście świętowali jubileusz 585-lecia istnienia parafii, 150-lecie cerkwi oraz 20-lecie wyłonienia z parafii ap. ap. Piotra i Pawła trzech nowych.
18 maja 2016, Daniel Grygiewicz

Pogrzeb śp. ks. Włodzimierza Parfiena

18 maja 2016 r. w cerkwi św. proroka Eliasza w Białymstoku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Włodzimierza Parfiena, który odszedł do Pana w miniony poniedziałek.
18 maja 2016, oprac.: por. Łukasz Pruchniak

Koncert muzyki sakralnej w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

13 maja br. w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim odbył się koncert muzyki sakralnej. Utwory nabożeństw: Boskiej Litugii, nieszporów oraz jutrzni zaprezentował kwartet męski chóru kaplicy Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego pw. św. męcz. Bazylego (Martysza) z Warszawy.
18 maja 2016, Dominika Kovačević

100-lecie bułgarskiej parafii w Budapeszcie

Bułgarska parafia prawosławna mieszcząca się w stolicy Węgier w dzień swego święta - Cyryla i Metodego przypadająca 11 maja - obchodziła swoje stulecie. Uroczystościom przewodniczył patriarcha Neofit.
17 maja 2016, Jakub Moczarski

Stanisławowo: wyświęcenie cerkwi pw. św. Aleksandry

15 maja 2016 roku miało miejsce szczególne wydarzenie w dziejach parafii prawosławnej św. Aleksandry w Stanisławowie - wielkie oświęcenie głównej cerkwi parafialnej, w której zakończył się generalny remont. Uroczystości zgromadziły przedstawicieli duchowieństwa z całej Polski i z zagranicy.
17 maja 2016, ks. Marek Kiślak

I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną

W ubiegłą sobotę, 14 maja odbyły się I Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną. Sala Łańcuszkowa Wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia okazała się być bardzo gościnną dla chórów i licznie przybyłych gości.
17 maja 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Święto parafialne w Zamościu

14 maja wspólnota prawosławna w Zamościu uroczyście obchodziła święto parafialne ku czci przeniesienia relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do Bari. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył abp Lubelski i Chełmski Abel.
16 maja 2016, Zofia Pawlak

"Neos" - ukazał się pierwszy numer kwartalnika BMP Diecezji Warszawsko-Bielskiej

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy ukazał się pierwszy numer kwartalnika informacyjno - publicystycznego "Neos", wydawanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.
|<  <<  <  539  540  541  542  543  544  545  546  547  548  549    >  >>  >|