Aktualności

23 maja 2016, lektor Łukasz Łoś

Święto parafialne w Zabłociu

Każdego roku w dniu 22 maja społeczność prawosławna nadbużańskich okolic południowej części Podlasia spotyka się w Zabłociu, aby tradycyjnie obchodzić święto parafialne przeniesienia Relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licejskiej do Bari.
23 maja 2016, matuszka Julita Niczyporuk

Wyświęcenie cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Andryjankach

Dzień 21 maja 2016r. zapisał się szczególnie w historii boćkowskiej parafii. Tego dnia Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski dokonał poświęcenia cerkwi filialnej pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Andryjankach.
23 maja 2016, ks. Jan Grajko

Koncert w Terespolu

W dniu 21 maja br. przy parafii prawosławnej w Terespolu odbył się koncert przebywającego w Polsce Męskiego Chóru Cerkwi pw. Św. Sawy z Belgradu (Serbia).
23 maja 2016, Dominika Kovačević

Wizyta zwierzchnika Cerkwi Ziem Czeskich i Słowacji w Konstantynopolu

Majowa wizyta delegacji czecho-słowackiej w Patriarchacie Konstantynopola niejako zapieczętowała przywrócenie jedności zarówno wewnątrz Cerkwi czechosłowackiej, jak też i pomiędzy tym Kościołem, a konstantypolitańskim.
23 maja 2016, Dominika Kovačević

Kosowo: poświęcenie odbudowanego seminarium w Prizreniu

W Okresie Paschalnym, kiedy całe stworzenie przeżywa swą odnowę, zmartwychwstania doświadczyło również jedyne seminarium prawosławne w Kosowie, zniszczone przez Albańczyków w 2004 roku.
22 maja 2016, ks. Henryk Paprocki

Synaksarion IV Niedzieli po święcie Paschy - o paralityku

Dzisiaj, w czwartą niedzielę po święcie Paschy, wspominamy paralityka i zgodnie ze zwyczajem świętujemy ten cud.
21 maja 2016, Bartłomiej Danieluk

Uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej

W dniu 15 maja br. odbyły się główne uroczystości ku czci świętych równych apostołom Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. Uroczystościom przewodniczył Abel, Arcybiskup Lubelski i Chełmski.
20 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Duchowe okno na kraj, czyli obóz dla Polonii

Przygotowania do obozu dla Polonii w pełnym toku. Tym razem ich owocem jest spot reklamowy, przygotowany przez Pawła Iwaniuka - koordynatora działu graficznego w serwisie Cerkiew.pl, który na warsztatach poprowadzi zajęcia związane z grafiką komputerową. Zapraszamy do obejrzenia!
20 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Polak laureatem konkursu fotograficznego Światowej Rady Kościołów

Nasz redakcyjny kolega odnosi kolejne sukcesy. Aleksander Wasyluk – redaktor naczelny serwisów Cerkiew.pl i OrthPhoto.pl – został jednym z laureatów konkursu związanego z akcją “Seven Weeks for Water”. Zajął trzecie miejsce.
20 maja 2016, opr. Katarzyna Draniewicz

W Lublinie rozpoczyna się festiwal

Dnia 20 maja br. rozpoczyna się trzydniowy festiwal „Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe Lublina” przygotowany w związku ze zbliżającym się jubileuszem 700-lecia Miasta Lublin. Dzisiejsza odsłona festiwalu ma charakter historyczno-teologiczny i odbywa się pod hasłem SŁOWO. Festiwal potrwa do niedzieli.
|<  <<  <  538  539  540  541  542  543  544  545  546  547  548    >  >>  >|