Aktualności

21 maja 2016, Bartłomiej Danieluk

Uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej

W dniu 15 maja br. odbyły się główne uroczystości ku czci świętych równych apostołom Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. Uroczystościom przewodniczył Abel, Arcybiskup Lubelski i Chełmski.
20 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Duchowe okno na kraj, czyli obóz dla Polonii

Przygotowania do obozu dla Polonii w pełnym toku. Tym razem ich owocem jest spot reklamowy, przygotowany przez Pawła Iwaniuka - koordynatora działu graficznego w serwisie Cerkiew.pl, który na warsztatach poprowadzi zajęcia związane z grafiką komputerową. Zapraszamy do obejrzenia!
20 maja 2016, Katarzyna Draniewicz

Polak laureatem konkursu fotograficznego Światowej Rady Kościołów

Nasz redakcyjny kolega odnosi kolejne sukcesy. Aleksander Wasyluk – redaktor naczelny serwisów Cerkiew.pl i OrthPhoto.pl – został jednym z laureatów konkursu związanego z akcją “Seven Weeks for Water”. Zajął trzecie miejsce.
20 maja 2016, opr. Katarzyna Draniewicz

W Lublinie rozpoczyna się festiwal

Dnia 20 maja br. rozpoczyna się trzydniowy festiwal „Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe Lublina” przygotowany w związku ze zbliżającym się jubileuszem 700-lecia Miasta Lublin. Dzisiejsza odsłona festiwalu ma charakter historyczno-teologiczny i odbywa się pod hasłem SŁOWO. Festiwal potrwa do niedzieli.
20 maja 2016, Ksenia Andrejuk

Relacja z pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę

W dniach 13-15 maja z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski już po raz XXXVII odbyła się Ogólnopolska Paschalna Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę. Pomimo niesprzyjającej pogody na Grabarkę przybyło około 250 osób.
19 maja 2016, Stefan Dmitruk

Nowe materiały na stronie dotyczącej choroby alkoholowej

W ostatnim czasie na blogu nieupiwajemajaczasza.wordpress.com opublikowano materiały pomocne w pracy duszpasterskiej w stosunku do osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
19 maja 2016, ks. Sławomir Chwojko

Sześć wieków parafii prawosławnej w Siemiatyczach

Sobota 14 maja br. zapisze się w historii Parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach, jak też i miasta Siemiatycze dużymi zgłoskami. W dniu tym prawosławni wierni Siemiatycz i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście uroczyście świętowali jubileusz 585-lecia istnienia parafii, 150-lecie cerkwi oraz 20-lecie wyłonienia z parafii ap. ap. Piotra i Pawła trzech nowych.
18 maja 2016, Daniel Grygiewicz

Pogrzeb śp. ks. Włodzimierza Parfiena

18 maja 2016 r. w cerkwi św. proroka Eliasza w Białymstoku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Włodzimierza Parfiena, który odszedł do Pana w miniony poniedziałek.
18 maja 2016, oprac.: por. Łukasz Pruchniak

Koncert muzyki sakralnej w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

13 maja br. w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim odbył się koncert muzyki sakralnej. Utwory nabożeństw: Boskiej Litugii, nieszporów oraz jutrzni zaprezentował kwartet męski chóru kaplicy Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego pw. św. męcz. Bazylego (Martysza) z Warszawy.
18 maja 2016, Dominika Kovačević

100-lecie bułgarskiej parafii w Budapeszcie

Bułgarska parafia prawosławna mieszcząca się w stolicy Węgier w dzień swego święta - Cyryla i Metodego przypadająca 11 maja - obchodziła swoje stulecie. Uroczystościom przewodniczył patriarcha Neofit.
|<  <<  <  532  533  534  535  536  537  538  539  540  541  542    >  >>  >|