Wydarzenia

Ogłoszenia

Aktualności

17 października 2016, Adam Matyszczyk

Uroczystości święta "Pokrowy" w Nowym Dworze

Święto Opieki Matki Bożej na Sokólszczyźnie szczególnie uroczyście obchodzone jest w Nowym Dworze, gdzie rokrocznie 14 października zjeżdżają wierni z najodleglejszych stron województwa. Tak też było w tym roku.
16 października 2016, Dominika Kovačević

Cypr: konferencja nt. wolności wyznania prawosławnych chrześcijan na świecie

Stolica Cypru – Nikozja – w dniach 8-10 października gościła międzynarodową konferencję nt. wolności wyznania prawosławnych chrześcijan na świecie. Wzięli w niej udział przedstawiciele ośmiu Cerkwi lokalnych.
16 października 2016, tłum. Anna Kindziuk

Odkrywając święty czas

Przedstawiamy Państwu refleksję amerykańskiej prawosławnej dziennikarki Melindy Johnson na temat czasu w cerkwi. To rozmyślanie nad tym, czym jest przebywanie w świątyni, zwłaszcza na nabożeństwie.
15 października 2016, ks. Mirosław Kochan

Święto Opieki Matki Bożej w Sławatyczach

Tradycyjnie w święto Opieki Matki Bożej urocza architektonicznie sławatycka cerkiew obchodzi swoje święto parafialne. Z racji dobiegającego końca remontu tego obiektu sakralnego tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter.
15 października 2016, ks. prot. Tomasz Łotysz

Kobylany – Opieki Matki Bożej w odnowionej cerkwi

Tegoroczne święto Opieki Matki Bożej w Kobylanach miało szczególny charakter. Przez ostatnie trzy lata trwał remont tej unikalnej świątyni w ramach projektu „Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe – konserwacja, renowacja, digitalizacja zabytkowych cerkwi” wspartego finansowo z funduszy EOG Islandii, Liechtensteinu, Norwegii oraz środków krajowych. Zawdzięczając tym działaniom, kobylańska cerkiew odzyskała swój pierwotny wygląd jako okazała bryła architektury cerkiewnej.
15 października 2016, ks. Jarosław Szczur

Święto Opieki Matki Bożej w Turkowicach

14 października br. miały miejsce uroczystości liturgiczne ku czci święta Opieki Matki Bożej w żeńskim monasterze w Turkowicach. Jak co roku, do serca duchowości prawosławnego ludu Chełmszczyzny przybyli liczni wierni z Polski i z Ukrainy.
14 października 2016, ks. protodiakon Marek Waszczuk

Wizyta minister Małgorzaty Sadurskiej w centrum diecezjalnym w Lublinie

W czwartkowe popołudnie 13 października br. rezydencję prawosławnego arcybiskupa lubelskiego i chełmskiego odwiedziła pani minister Małgorzata Sadurska – szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
12 października 2016, ks. Korneliusz Wilkiel

Uroczystości ku czci św. Romana w Zamościu

8 października 2016 r. odbyły się uroczystości ku czci św. Romana Wyznawcy w Zamościu. Owe Święto, tradycyjnie już połączone było z inauguracją roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu.
12 października 2016, ks. Ignacy Szwec

Parafialne święto w Nowoberezowie

W dniu 9 października Cerkiew prawosławna celebruje pamięć Św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa. Święty ten jest szczególnie czczony w jednej z dwóch cerkwi w Nowoberezowie.
12 października 2016, Marcin Abijski

Starożytny kondakion św. Romana Melodosa w Bielsku Podlaskim

W ramach projektu Cresta-Prolog, 14 października w Bielsku Podlaskim zostanie zaśpiewany kondakion św. Romana Melodosa w języku polskim. To pierwsze takie wykonanie w Polsce.
|<  <<  <  506  507  508  509  510  511  512  513  514  515  516    >  >>  >|