Aktualności

11 lipca 2016, s. Elżbieta (Niczyporuk)

Zaleszańska Ikona Matki Bożej

W 2007 roku we wsi Zaleszany powstał Żeński Dom Zakonny pw. św. Katarzyny. W tutejszej cerkwi znajduje się otoczona szczególnym kultem, napisana w 2013 roku Zaleszańska Ikona Matki Bożej. 31 lipca br. po raz pierwszy będzie uroczyście obchodzone święto tej ikony.
11 lipca 2016, Magdalena Żdanuk

"Lato z wielokulturowym dziedzictwem - obóz młodzieżowy dla wolontariuszy"

Rusza rekrutacja do projektu "Lato z wielokulturowym dziedzictwem - obóz młodzieżowy dla wolontariuszy". Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Oikonomos.
11 lipca 2016, tłum. Dominika Kovačević

Bóg nie jest więźniem tekstu – esej o. Jerzego Massuha

Czy teksty podstawowe dla naszej wiary, tj. Pismo Święte i kanony ułożone w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, są nienaruszalne? Czy zawsze należy je odczytywać dosłownie? Czy zabiegając o ortodoksję, nieświadomie odzieramy z Boskości święte teksty, czyniąc je ludzkimi, a jednocześnie nie dla ludzi? Arabski teolog w swoim eseju pochyla się nad tymi pytaniami.
10 lipca 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Siderce

Odpust jest bardzo ważnym wydarzeniem. W wymiarze religijnym jest to święto patrona świątyni, czyli czas modlitwy, bardzo często połączony ze święceniem grobów najbliższych. Oprócz tego jest jeszcze aspekt społeczny, czyli możliwość spotkania ludzi, często tylko raz w roku na odpuście.
08 lipca 2016, Katarzyna Jaworowska

Dzień pamięci św. św. Piotra i Febronii

Żyjący na przełomie XII i XIII wieku święci Piotr i Febronia są patronami młodych małżeństw oraz proszących o błogosławieństwo na wstąpienie w związek małżeński. Cerkiew wspomina tych świętych 8 lipca (25 czerwca).
07 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk – proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi we Włodawie – uzupełnienie

W nawiązaniu do opublikowanego dnia 5 lipca 2016r. przez Parafię Prawosławną pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie zaproszenia do składania ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie poniżej uzupełnia się brakujące załączniki:
- projekty budowlne
- przedmiary prac;
- wzór umowy;
- regulamin.
07 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk – proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi w Sosnowicy – uzupełnienie

W nawiązaniu do opublikowanego dnia 5 lipca 2016r. przez Parafię Prawosławną pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie zaproszenia do składania ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy poniżej uzupełnia się brakujące załączniki:
- dokumentacja techniczna (projekty budowlane i programy konserwatorskie)
- przedmiary prac;
- wzór umowy;
- regulamin.
06 lipca 2016, tłum. Karion Szeszko

Miłość oświeca

Część 8. czytań pt. "Każdy dzień - prezent od Boga": Jak strasznie i chłodno robi się na myśl o tym, jak łatwo możemy przestać kochać! Któż z nas nie irytuje się, nie wynosi się ponad bliźniego, nie stawia na swoim, nie ma złych myśli?
05 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi we Włodawie

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie.
05 lipca 2016, ks. Jerzy Ignaciuk - proboszcz

Parafia we Włodawie poszukuje wykonawcy na prace budowlano-konserwatorskie cerkwi w Sosnowicy

Parafia Prawosławna pw. Narodzenia N.M.P. we Włodawie realizując zasadę konkurencyjności zaprasza do złożenia ofert na wykonanie prac budowlano – konserwatorskich zabytkowej cerkwi pw. śww. Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy.
|<  <<  <  503  504  505  506  507  508  509  510  511  512  513    >  >>  >|